santimetrekare.com

kendisi ile alakalı birkaç yanlışın olduğunu düşündüğüm girişim;

-sanatçıların eserlerini poster niteliğine soktuğu için satın alacak kişinin pahalı bir posterden başka birşeye para vermediğini düşünüyorum. çünkü eserlerin satın alınışına dair bir edisyon sistemi olmaması o eserin sanat eseri niteliğinden uzaklaşmasına sebep olmaktadır.

-sanatçı kendini bu sisteme uygun görüyorsa ona katabileceği tekşey belki üslubunun daha okunabilir olmasıdır, başka herhangi birşey değil (birkaç yüz lira getiri için imza satılmamalıdır)

-alınan şey gelecek zaman için bir yatırım değil, yanlızca bir dekorasyon malzemesi niteliği taşır ki; evimizin herşeyi ikea'da daha uygun fiyata daha profesyonel sanatçıların işleri satın alınabilir.

-sanatçılar 2008-2013 mezunu olması sebebi ile bütün portföy (4sanatçı) noname sanatçılardan oluşur.

-''genç sanatçıları tanıtmaya ve desteklemeye yönelik ürünler sunan yeni bir marka.'' eser değil ürün sunuyor oluşu yarın öbür gün bardak tasarımına gideceğine dair işaretler gösterir. tabi ki de ilgili kişiye sorulduğunda bu sanatı herkes ile buluşturma çabasıdır ama çok fazla soru işareti bırakarak markaya güvensizlik yaratır.


özet: yeni sanatçılar var, sınırsız baskılar var, ürün satışı var. bu girişim başarılı olabilmeye çalışır ancak bana göre güçlü değildir. rakipleri tarafından ciddiye dahi alınmaz ama yine de desteklenmesi gerektiğine inandığım bir girişimdir. sanat adına olan herşeyi severiz.