savcı ve asker tutuklatan mit tırlarından silah çıkması

savcı ve askeri görevden alıp tutuklatan, suriye'ye giden ve ilaç taşıdığı söylenen tırların içinin silah dolu olduğunun fotoğrafları cumhuriyet tarafından yayınlandı. haber sonrası yoğun bir gündem oluştu ve haber hemen yasak edildi. resimlerin yayınlandığı cumhuriyet için soruşturma başlatıldı. görüntüleri yayınlamak isteyen tüm medya organları da haber yapmalarının yasak olduğu konusunda uyarılmış durumda. geçtiğimiz dönemde örtbas edilen konu şimdi yine gündeme geldi. umarım bu gündemi değiştirmek için de günahsız insanlar ölmez, öldürülmez.
en özerk kurum olduğu iddia edilen tübitak"ın ele geçirilmesi sonrası ve tübitak'ın ses kaydı erdoğan'a ait değil açıklaması bir milat olduğundan bu görüntülere de uygun kılıf hemen bulunacaktır. yargı bağımlılığı da hesaba katılırsa ve üzerine at gözlüklü çoğunluğu da eklersek, "silahlar oyuncaktı ve savaş mağduru çocukların terapisinde kullanılıyordu" şeklinde açıklama bekliyorum. nasılsa inanmaya hazır bir kitleleri var.
böyle bir minareye kılıf uydurmak da, yine ak cehennem dönemine nasip olur...
hamdolsun ve seçmenlerine kapak olsun!

(bkz: uluslararası savaş suçları mahkemesi)
(bkz: yüce divan)
tırlarla ilgili sırlar bir bir çözülüyor. en son cb rte "o tırlarda silah olsa ne olacak olmasa ne olacak?" açıklaması yaptı.

http://yarinhaber.net/news/25945
rte'nin son söylemlerinden edindiğim izlenim doğrultusunda sıçtım, sıvadım ama bundan da kurtuldum diye geh geh gerindiği, sonuçta gene elini yıkayıp işin içinden sıyrıldığı, bir kesimin yemediği ama çok büyük bir kesimin yediği, türkmenlere yardım adı altında işide silah taşındığının ayan beyan ortada olmasına rağmen, adamın gene kendini kurtarabildiği ve artık hiçbir şeye şaşırtmam dedirten, en iyisi sadece izdivaç programlarını izleyeyim en azından gerçekten kurgu olduğunu biliyorum şeklinde beyin dumurları yaşatan, beyin uyuşturucu haber.
rte'nin fırsattan istifade türkmenlere yardım diye yedirdiği ancak kimsenin yemediği hadise. aslında öyleymiş böyleymiş hiçbir önemi yok.

herkes (hüloğlar hariç) türkiye'nin oynadığı oyunun ve suudi arabistan + cia tarafindan türkiye üzerinden işid'e verilen desteğin açıkça farkında. biz bu coğrafyada yalnızız. ters bir durumda kimse eğer bir çıkarı yok ise bizim arkamızda yanımızda durmaz. bu yüzden gerçeğin ne olduğunun hiç önemi yok. önemli olan mevcut durumdan kimler nasıl faydalanacak.