seksendört

ankaralı 4 gencin ölürüm hasretinle isimli şarkılarının internette dinlenme rekorları kırmasıyla dikkatleri üzerine çekmiş bir gruptur. seksendört, k.g.b, akıyor zaman adında 3 albüm yapmışlardır. her albümde çitayı yükseltiyor oldukları açık olan grup son olarak şimdi hayat şarkısına klip çekmiştir. grubun solisti tuna velibaşoğlu ankaralı bir grup olarak istanbula geldiğimizde hep yabancılık çekiyoruz, nedenini bende bilemiyorum bunun için kendime yalan söyledim adlı şarkıyı yazdım demiştir.
arabesk rock diye bir müzik türünün doğmasını ve gelişmesini sağlayan başlıca gruplardandır.

(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)
bu sıralar duyduğuma göre tür rock(!) gruplarından en çok para isteyen grupmuş. ulen siz kimsiniz bu haberi duyunca kan beynime sıçradı. dün boktunuz bugün koktunuz sümüklü kekambaslar. zaten sinir oluyordum bir de paragöz çıktılar.
ölürüm hasretinle ;


söyle ;


azap ;
*
ünlü olmadan önceki isimleri* sex and dirt olan müzik grubudur. piyasaya bu isimle çıkamayacaklarını bildikleri için isimlerini bu şekilde değiştirmişlerdir. ayrıca müzik gruplarının isimlerinden önce kullanılan ''grup'' ibaresinden de nefret ederim.
(bkz: grup metallica )
(bkz: somurtkan şirin )
sex & dirt olan orijinalisimlerini türkçe iyasasına girerken seksendört'e çeviren ankaralı grup, özellikle konser grubu olarak başlamaları, piyasaya çıktıklarında bir sıfır önde başlamalarını ağlamıştır, zira ankara'da o kadar popülerdirler ki, kitleleri zaten hazırdır. bu arada solisti tuna ile yatmak istiyorum! net!
bi türlü sevemediğim müzikleri ise gereksiz arabesklik taşıyan radyoda duymaya dahi tahamül edemediğim sözde müzik grubu.özellikle solist oğlanı ayrıca itici buluyorum.
83 ve 85 arasındaki 2'ye ve 4'e bölünebilen doğal sayıdır.