semiramis pekkan

ajda pekkan'ın küçük kardeşi ya da klonu. birbirlerine ses ve fizik bakımından öylesine benzerlerki 70'lerde ajda'nın zannettiğiniz birçok film ve şarkı semiramis pekkan'a aittir. özellikle orhan gencebay'ın plak şirketi kervan müzik'le çalışmaya başladığı dönemlerde semiramis pekkan'ın şarkıları çok ses getirmiş, plakları çılgınca satmıştır. rivayet o ki, semiramis pekkan'ın giderek artan ününe sinirlenen ajda, kardeşinin camını çerçevesini indirmiş ve sinir krizleri geçirmiştir. semiramis pekkan'la ilgili başka bir ilginç detayda fikret hakan'ın da adının karıştığı seks skandalıdır. fikret hakan'la reşit olmadan beraber olduğu ortaya çıkan semiramis pekkan, onunla kısa sürede evlenmiş ve yine jet hızıyla boşanmıştır. alaturka şarkılara getirdiği pop sound'u ve türk sanat muzigi eserlerini batı tarzında söylemesi çok sevilmiş ve az sayıda çıkardığı albümle büyük başarı elde etmiştir. muhtemelen müziği bırakmasaydı ajda pekkan'ın silinmesine neden olacaktı. çok zengin, hintli bir işadamıyla evlendikten sonra sanattan tamamen kopmuş ve kendini hayır işlerine adamıştır. kim bilir belki de bir aileye tek diva yeter diye düşündü...
gözümde semiramis pekkan adidas ise ajda pekkan kardeşler kunduradır, o kadar çok güzel şarkıları vardır ki aynı zamanda mütevazidir kardeşini egosuyla başbaşa bırakmıştır ve başka bir rivayete göre ajda pekkan kardeşinin ahını alarak genç kalma lanetiyle lanetlenmiştir.
şaka şaka, kişisel fikrime göre müziği tam tadında ve en iyi zamanında bırakmıştır. neredeyse her yeşilçam filminde izlerini görmek mümkündür ki yeşilçamı geçtim günümüze kadar sarkan filmlerde de kullanılmıştır, en bilinen örneklerinden (bkz: ıssız adam). bence yıllar ajda piyasada olağan bir duruma gelmişken, semiramis hala öyle güzel bir noktadadır ki ne harika bir kadın olduğunu bize göstermiştir. tabi ki bu entrymde ailenin ocağına incir ağacı diken biri gibi gözükmüş olabilirim, bazen kötü adam olmak icap ediyor vesselam.
bazı semiramis eserleri için (bkz: çöpçatan) (bkz: nerdeysen) (bkz: bana yalan söylediler)