senin maaşın benim verdiğim vergilerle ödeniyor

altı vergili üstü hak aramalı bir tehdit. vergi bilinci gelişmiş, vergi vermekten memnun halkın vergi vermediğine inandığı memurların işlerini yapmadığı sırada sarfettiği feryat. aslında işin yapılmaması iddiası müşterinin/hastanın/abonenin acelesine eşlik edilememesi, istediği an gerçekleşmemesiyle karakterizedir. daha doğrusu ezberlenmiş bir repliktir. prosedürden bir haber insanların verdiği verginin gerekli yerlere dağıtımının yapıldığı bilinciyle hoyratça olur olmaz her yerde sarfettiği boş kelam. <br> <br>bunu duyduğumda aklımdan geçen ilk cevapsa '' bu ay eksik yatmış ama '' olmaktadır.
emekli vekil maaşı 6300 tl <br> <br>gerisini sen hesapla artık ne kadar vergi ödediğini ve nereye gittiğini <br>
hiç kimseye bir faydası olmayan, bilinçsiz, dar kafalı insan modeli.lafı maaşını ben veriyorum istediğimi köpek gibi yapacaksın demeye getirir.yapmazsanda amirine,politikacılara şikayet etmekle tehdit eder.
bunu söyleyen vatandaşa büyük ihtimalle devlet dairesinde kafası yedirilmek üzeredir, kimse durduk yere böyle bişey demez, anlamı 'ben bu ülkenin vatandaşıyım, çalışmamın karşılığında aldığım paranın bir kısmı vergi olarak bu devlete ve devlet memuru olduğun için dolaylı olarak sana gidiyor, bana saygı duy, beni aşağılama ve işlerimi hallet, sen eğer devlet memuru olduysan istesende istemesende sike sike bana hizmet etmek zorundasın, çünkü sen bu yüzden ordasın ve bu yüzden maaş alıyorsun ' demek oluyor, ama tabi üniformayı üzerine çeken devletin bekaası sadece kendine emanetmiş gibi davrandğı için, yüzsüz yüzsüz trafik polisleri polis arkadaşlarına ceza yazmadığı için, öğretmenler öğretmen arkadaşlarının çocuklarıyla güle oynaya daha özel ilgilendiği için,doktorlar yakınlarına ayrı ihtimam gösterdiği için vatandaş da kendine gel manasında bu lafı etmek zorunda kalır çok da haklıdır, eğer memursan görevin hizmet etmek yavru, kendini bi bok sanmayacaksın, her zaman alttan alacaksın vatandaşı 'ben bunlara gelemem' diyorsan da o kpss ye girmiceksin, cemaat dersanesine gidip aldığın sorularla edindiğin polislik mesleğini bırakacaksın, devlete kapağı atsam yeter diyip belediye kursundan aldığın sertifikayla araya adam sokmayacaksın, evet benim vergilerimle maaş alıyorsun bana saygı göstereceksin