sevgili aramak

bazı forumlarda, makalelerde falan okuyorum, sözlükte de ara sıra karşıma çıkıyor, "birine aşık oldum ama eşcinsel olup olmadığını bilemiyorum, çok acı çekiyorum, soramıyorum" da diye. bu tavır bana çok ilginç geliyor. fazla mı temkinliyim, kontrollüyüm bilmiyorum ama ortalarda olan birine aşık olup, "acaba o da benden hoşlanıyor mu?" triplerine girmeden, platonik hayaller kurmadan önce, o kişinin de benimle aynı cinsel yönelimden olmasını kesinlikle bilmek daha mantıklı geliyor bana. sonuçta lgbt bireyler olarak bayağı azınlığız, kendini kabul etmiş lgbt bireyler daha da azınlık, o nedenle rastgele hoşunuza giden birinin lgbt çıkma olasılığı düşük, hem lgbt çıkıp hem de sizden hoşlanacak olması daha da düşük bir ihtimal.

dolayısıyla sevgili aranıyorsa, bunu gay applerden, gay barlardan, gay arkadaşlar vasıtasıyla vs. bulmak, hayal kırıklığı olasılığınızı ciddi şekilde azaltan yöntemler. önce lgbt çevreden olduğunu bil, ondan sonra hoşlan, aşık ol, çıkma teklif et, dans ediyorum tripleriyle arkadan sürtün mürtün, ne bileyim. dayak yeme, şiddete uğrama, ifşa olma gibi tehlikeleri de önlemiş olursunuz.

gey milleti akıllı davranmak zorunda hayatta, o " gönül ferman dinlemiyor" triplerini bu hayat fazla kaldırmaz bence. dikkatli olun, mutluluk şansınızı arttırın.