sevgilinin geçmişini kurcalamak

cicim aylarında yapılması pek nadir olan fakat samimiyet geliştikçe artan merak duygusuna yenilip yapılan eylemdir. sizi çok başarılı bir stalker yapabilir. tutarlı olmak gerek başta söylendiği gibi, hepimiz bir yerlerden geldik ve geçmişimiz var, dediğimiz günü sık sık hatırlamalıyız.

o meseleyi aslında sezen söylemişti yıllar önce "zaman sadece birazcık zaman."
gereksizdir.

bunla uğraşacağıma uzun zamandır izlemek isteyip de izleyemediğim bir filmi izlerim, aynı şekilde uzun zamandır okumak istediğim bir kitabı okurum daha iyi. ne bileyim mesela arkadaşlarım haftalardır onları ihmal ettiğim için gönül koydular. onlarla vakit geçiririm daha iyi. hepsini geçtim ne zaman dersten başımı kaldıracağım da biraz yanında oturacağım diye annem gözümün içine bakıyor. bak bu en iyisi. bu tarz şeyler yapın. sevgilinin geçmişini kurcalayınca elinize ne geçecek ki?

paylaşmak istediği bir şeyse zaten kendisi anlatır. geçmişinde çok utanacağı bir şey varsa muhtemelen üstünü örtmeye devam edecektir. bir insanın yalan söylediğini izlemektense pek sıkıştırmıyorum. gerçekten. böylesi daha rahat. hem zaten eşcinsel ilişkiler ayrılıklara gebe değil mi? vaktinize yazık...
sevdiğinizden ve sevildiğinizden eminseniz yapılmaması gereken eylem.çok kurcalarsanız eninde sonunda.üzülecek yada ondan soğuyacak bir şeyler bulabilirsiniz,durduk yere psikolojiniz bozulur .
(bkz:stalker paranoyası)
(bkz:hoşlanılan tipi stalklarken ruh sağlığını yitirmeye başlamak)
ilişkilerde muhakkak yapılması gereken eylem. böylece kimin ne mal olduğunu daha çabuk anlayıp, vaktinizi boşa harcamamış olursunuz. "aşkım geçmişi önemsemeyelim, önemli olan birbirimizi sevmemiz" diye yırtınan biri muhakkak geçmişinde utanacağı ve pişman olduğu şeyler yaşamıştır. bunları, masumu oynayarak ölümüne saklar. hep, geleceğe bakalım der, geçmişi niye kurcalıyoruz ki der. oysaki karşındakine değer veriyorsan, ona saygı duyuyorsan, daha o sormadan sen bir şeyler paylaşırsın. paylaşmak kavramı ilişkilerde çok önemlidir. bir şeyleri sevgilisinden saklayan taraf sevgilisini gerçek anlamda sevmiyor, ona değer vermiyordur. o bir şeyleri sakladıkça, şüpheli tavırlar sergilemeye başlar, her an geçmişte yaşadığı kirli şeyler ortaya çıkacakmış gibi gerilim yaşar. utanıyorsan geçmişinden, aynı şeyleri yaşamaya devam et. tövbe edip, namaza mı başladın da geldin saf, temiz bir insanla ilişki kurmaya başladın. ayrıca çok yalancıdır bunlar. geçmişi gün yüzüne çıkmasın diye o kadar çok yalan söylemişlerdir ki, mayın tarlası gibi bütün hayatları yalanlarla kaplanmıştır. hayatları bir yalandan ve aldatmacadan ibarettir yani. onların geçmişleriyle ilgili bir şeyler öğrenip bunları onlara sorduğunuzda ilk önce inkar ederler. sonra delilleri sunduğunuzda sana benim geçmişimi sorgulama hakkını kim veriyor der. ulan sikik, girmeseydin hayatıma o zaman. ben geçmişe önem veriyorum, geçmişin senin kim olduğunu belirler. kararların, yaşadıkların bunlar senin şu anki karakterinin yansımasıdır. bunları saklayarak ve bunların öğrenilmemesini isteyerek karaktersizlik etmiş oluyorsun ama farkında değilsin. siz sevgi denen şeyi çok büyülü bir şey mi sandınız? sevgi koşullara bağlıdır. bir koşula uymuyorsa, o sevgi ortadan kalkar. duyguların içinde, en kolay şekilde nefrete evrilen his sevgidir. sevgi her şeyi göz ardı edebileceğimiz anlamına gelmez. geçmişte türlü orospuluklar yapmış, karaktersizliğin dibine vurmuş, 100 tane erkeğe geçirtmiş biriyle sevgi mevgi işleri yürümez.