sevgilinin geçmişini kurcalamak

cicim aylarında yapılması pek nadir olan fakat samimiyet geliştikçe artan merak duygusuna yenilip yapılan eylemdir. sizi çok başarılı bir stalker yapabilir. tutarlı olmak gerek başta söylendiği gibi, hepimiz bir yerlerden geldik ve geçmişimiz var, dediğimiz günü sık sık hatırlamalıyız.

o meseleyi aslında sezen söylemişti yıllar önce "zaman sadece birazcık zaman."
gereksizdir.

bunla uğraşacağıma uzun zamandır izlemek isteyip de izleyemediğim bir filmi izlerim, aynı şekilde uzun zamandır okumak istediğim bir kitabı okurum daha iyi. ne bileyim mesela arkadaşlarım haftalardır onları ihmal ettiğim için gönül koydular. onlarla vakit geçiririm daha iyi. hepsini geçtim ne zaman dersten başımı kaldıracağım da biraz yanında oturacağım diye annem gözümün içine bakıyor. bak bu en iyisi. bu tarz şeyler yapın. sevgilinin geçmişini kurcalayınca elinize ne geçecek ki?

paylaşmak istediği bir şeyse zaten kendisi anlatır. geçmişinde çok utanacağı bir şey varsa muhtemelen üstünü örtmeye devam edecektir. bir insanın yalan söylediğini izlemektense pek sıkıştırmıyorum. gerçekten. böylesi daha rahat. hem zaten eşcinsel ilişkiler ayrılıklara gebe değil mi? vaktinize yazık...
sevdiğinizden ve sevildiğinizden eminseniz yapılmaması gereken eylem.çok kurcalarsanız eninde sonunda.üzülecek yada ondan soğuyacak bir şeyler bulabilirsiniz,durduk yere psikolojiniz bozulur .
(bkz:stalker paranoyası)
(bkz:hoşlanılan tipi stalklarken ruh sağlığını yitirmeye başlamak)