sıkıntıların birilerine anlatınca geçeceği yanılgısı

ben burada tanımadığım birine ne istediğimi, acılarımı yazarak bile olsa rahatlayabiliyorum. az ama güzel, hoş ama yeterli değil.
sıkıntılar geçmiyor zaten manevi yükün hafifliyor .
yanlışlık payının hayli az olduğu çıkarım. yanılgının yanında kişinin sizin sıkıntılarınızı kuruntu olarak yaftalaması, empatisini bile kuramaması vesaire ekstra bir hayal kırıklığı yaratabileceğinden yeni sıkıntıları beraberinde getirebilir. mümkün mertebe anlatmamak, çözümü sadece kendinizde bulmak ya da fazla dillendirmeden sıkıntıları unutturacak şeyler yaşamaya bakmak en sağlıklısı gibi.
sıkıntılar herkese anlatılmaz. buna en yakın arkadaşlarınız da dahil. üzerinden zaman geçmiş ve eskisi kadar hatırlanmayan acılara hiç anlatılmaz. bu kabuk bağlayan yarayı yeniden kanatmak gibidir. eğer o an yanınızda ihtiyacınız olan ilgiyi ve şefkati sizi gösterecek birisi yoksa bu tarz bir kanama sizin canınızı daha çok yakabilir.

tabii bu yazdığım ciddi sıkıntılar hakkında. yoksa bilmem ne arkamdan dedikodumu yaptı, bilmem kim beni aldattı tarzı sıkıntılar için değil. evet.
aksine daha çok beynine yapışır kalır. ama anlat sen yine de kalmasın içinde.