ömrümün isteği

azerbaycan şarkılarının skruk korosu ile seslendirildiği harikulade bir albümden harikulade bir şarkıdır. kesin ağlatır."hezin mah kimi, sönmez çırah kimi
sevgim gele dile yar

hicran gelip getmez, coşan gönlün dinmez
bunu hiç kim bilmez yar
sensiz yanar yürek susar arzu dinler
döner solgun güle yar
harda galdın harda gözüm intizarda
gayıt baharım tez gel
sevimli gül yarım
şirin arzularım yolunu gözlerem gel

ömrümün gısmeti, sevgimin hesreti, dilimin eseri gel
yoruldu gözlerim, gırıldı sözlerim, silindi izlerim gel

hesret gelbim duvar
açan gülüm solar
ömrüm hazan olar gel"

beste ve düzenleme: siyavuş kerimi
söz: salim haggi
*
kaynak: http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=%C3...

ilk eşcinsel deneyim

birçok kişiyi ilk zamanlarda depresyona ve içe kapanıklığa iten deneyim. kendinle barışmak ve kendini kabullenmek bazen zaman alabilir.

sütlü kahve

ne kahve, ne kola ne çay tüketmezdim. rezene çayı, bira, ayran, süt vs. gibi en azından doğal olduğunu düşündüğüm şeyleri tüketirken değişen işimle birlikte artık alışkanlıklarım da değişti. şu sıcakta zaten kahve sevmezken bari sütlü kahve içeyim dedim. mutfakta sütü bardağıma doldurdum ve çıktım. neymiş? doğal 'selec'tion şimdi oturdum buz gibi süt içiyorum. * *

demet akalın

son albümünün adını duyunca bana şaka yapıyorsun değil mi dediğim, komşum

küçük zeynep serra

yeni akit gazetesinin manşetinde elinde bir pankartla görülen, küçük, masum bir adem evladı. pankarttaki yazı karakteri yazılan sözlerin gazetenin oyunu hissi uyandırsa da, şöyle korkutucu bir tablo var ortada.eline tutuşturulan pankartta, "ayyaş, çapulcu koca değil, allah'tan korkan dindar koca istiyoruz" yazıyor.
zeynep serra'nın eline bu pankartı tutuşturan pedofililer, işte o resimdeki kalabalığın içinde bir yerdeler.

umut kalı

"akp hükümetinin reyhanlı saldırılarıyla ilgili sızdırılan belgeler vesilesiyle günah keçisi olarak seçtiği er. abd'nin irak savaşında işlediği insanlık suçlarını ifşa eden amerikalı er bradley manning gibi işkence gördü ve tutuklandı, katliamı işleyenler dışarıda, katliamı suriye'ye yıkmaya çalışan mit'ten başbakan'a kadar bütün zevat pişkin pişkin yerinde durmakta ama kadın çocuk yaşlı genç onlarca yurttaşın öldürüldüğü katliamın faillerinin akp'nin sırtını sıvazladığı muhalifler olduğunu ortaya döken belgeleri sızdırdığı iddiasıyla utku kali cezaevinde!! bunun adı en yalın haliyle aymazlıktır!

bu 20 yaşındaki çocuk şu an bu ülkenin en namuslu, en onurlu ve en cesur çocuğudur. reyhanlı katliamının faillerini ortaya koyan belgeleri sızdırıp büyük bir yalanı halka gösterdiği için yoğun işkencelerden sonra tutuklandı. kalbimiz sende atıyor çocuk.."

ayı sözlük ikinci anadolu yakası muhabbet zirvesi

karşılıklı irade

ilişkilerin, cinselliğin, evliliğin başkasına söz düşürmeyen ve zararsız olma durumunu tanımlayan en önemli etkeni. oysa ki çocuk gelinlerde ailenin iradesi, tecavüzde kendi iradesi, küçük çocukları alıkoyan pek dindar tayfada allahın verdiği beynin iradesi tek başına yeterli sayılıyor. ama baştan yanlış sayılan eşcinsellik gibi algı kapasitemizin sınırlarını zorlayan durumlarda devreye toplumun iradesi giriyor.

zürriyet

(ar.)* döl.

bir kimsenin soyundan gelen kişi(ler) anlamında da kullanılır; nesil anlamında da.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

kanon wakeshima - still doll:

sosyal medya

insanları manipüle/kontrol etmenin en iyi yolu. ama bunun yanı sıra otoriteye karşı birleşmek, fikir belirtmek için de en iyi yol. garip yani.

siyah gül

eğer bu gül türünü başka bir yere dikerseniz, bordoya dönüyormuş.