cover

ingilizce anlamı örtmektir. müzik dilinde bir şarkının farklı yorumlanması, derlenmesi diyebiliriz. örnek: (bkz:#9724)ve (bkz:#9726)

ayı sözlük 2012 ödül töreni

en iyi giriş yapan yazar ödülünün sahibinin pisuvardaki siyah kil 3; en iyi çıkış yapan yazar ödülünün de pisuvardaki siyah kil 2'ye verileceği kulislerde konuşulan ödüllerdir. bunun dışında ayı sözlük kadın hakları ödülünü de alacağına kesin gözle bakılan pisuvardaki siyah kil 3 toplamda 3 ödül alarak, törenden en çok ödül alan yazar olarak dönmesi beklenmektedir. * * *

farkında olmadan italyanca konuşmak

bearwww da yakışıklı bir italyana rastladığım zaman benim de başıma gelen olay.

dexter

psikiyatr eski sevgilinin dexter'la ilgili yorumlarını sorduğumda "hastalık! hangi sağlıklı insan ne sebeple olursa olsun bir seri katile hayranlık duyar ki!" gibi yorumlar almıştım. ama diziye de dexter'a da olan hayranlığımdan hiçbir şey kaybettirmedi bu yorumlar.

salçalı makarna

özlemek

kimse bana bu kadar kahhar olduğunu söylememişti.. meğer şu direğin sızlaması dedikleri şey varmış. genzin acıtıyor her yutkunduğunda. yaş akmıyor ama göz pınarlarında ince bir ağzı oluyor. işte böyle bir şey..

huzur sokağı

bir sokağa verilecek güzel betimlemedir.

işaret dili

işitme ve konuşma engelliler için sessiz film yarışması projesi için öğrenmeye başladığım dil. konuşamayan biriyle iletişim kurabilmenizin yanısıra günlük hayatta çocuklarla, yaşlılarla, esnafla, gece gürültülü barlarda hatta hayvanlarla iletişimimi inanılmaz kolaylaştırdığını söyleyebilirim. çok manidar hareketler var mesela polis ve fatura kelimelerinin hareketlerinin aynı olması gibi. benim gibi yüksek sesle konuşmayı sevmeyenler için de uzaktakiyle anlaşmayı da mümkün kılıyor. öğrenin, öğretin.

ayı sözlük yazarlarının dinlediği radyolar

93.7 fg. future generation'da unutulmamalı. nansıtap müğsik.

mutsuz ama neşeli insan

feedback mechanism''e (ya da metafiziğin "benzer benzeri çeker" teorisine) inanıyordur. (gamlı baykuş takılan negatif enerji celbeder. vice versa...)

beynin, kişi mutsuz olduğunda yüze keder dolu bir ifade yolladığı gerçeği ters yönlü olarak feedback ile meydana getirilebilir: yani sürekli -zorla da olsa- gülümseyen, ya da neşeli davranan biri, bir süre sonra beynindeki negatif enerjiyi geri besleme ile dağıtabilir.

sailor moon

bir ara bunun kafasını yaşamak için sailor moon'a başlamıştım ama devamını getirememiştim. artık yaza bu hayalimi tekrar gerçekleştirmek istiyorum.

şömine başında sıcak şarap yudumlarken evleneceksen gel izlemek

biraz önce babamın durduk yerde hayalini kurduğu etkinlik olsa ne güzel olurdu falan diye iç geçirdi hatta emekli hastalığı resmen emekli olup izlemeyen yok zengin fakir fark etmiyor sanırım

eşcinsellik cinsellikten ibarettir

dünya cinsellik üzerinden dönerken, eşcinselliğin dönmemesi biraz garip kaçar.
benefit - sex sells:
*