sivas'ta köy imamının 14 yaşındaki kıza cinsel istismarı

haber aynen şu şekilde;

sivas'ın yıldızeli ilçesi'nde evli ve 2 çocuk babası 32 yaşındaki imam i.a., 14 yaşındaki e.y.'ye cinsel istismar suçlamasıyla tutuklandı. imam i.a. görevden uzaklaştırılırken, ailesi kızları e.y.'yi okuldan aldı.

imam i.a., geçen haziran ayında ilçeye bağlı iğnebey köyü camiine atandı. ailesiyle birlikte köye yerleşen i.a., göreve başladıktan kısa süre sonra caminin bitişiğindeki binada kız kuran kursu açtı. köyde oturan y.y. ve f.y. çiftinin 6 çocuğundan en küçüğü e.y. de bu kursa gelmeye başladı. imam i.a. ile kurs öğrencilerinden e.y. arasında iddiaya göre bir süre sonra gönül ilişkisi başladı.

e.y. daha sonra yaz tatili nedeniyle ara verdiği pamukpınar yatılı bölge okulu'nun 8'inci sınıfında eğitim görmeye gitti. ancak, i.a. ile e.y.'nin ilişkisi devam etti. zaman zaman köye gelen e.y. köydeki ilköğretim okulunda vakit geçiren i.a.'ya ilkokul öğrencileriyle mektup gönderdi. imam i.a. ise, e.y.'yi haftasonları yatılı okulundan alarak gezmeye götürdü.

bir hafta sonu otobüsle sivas'a gelen i.a. ve e.y. bir süre kentte vakit geçirdikten sonra terminale geldi. kentte bir süre daha kalmak isteyen i.a., e.y.'yi otobüse bindirerek yıldızeli'ne dönmesini istedi. i.a. ve e.y. terminalde okul öğretmeni tarafından görülürken, kızını almak için okula giden baba y.y. de e.y.'yi bulamadı. ilçeye dönen e.y. okul öğretmenleri ve ailesine köy imamı ile aralarında bir süredir ilişki olduğunu itiraf etti.

haber linki: http://haber.sol.org.tr/toplum/koy-imami...

kelimeler tükeniyor insan yorum yapamıyor.
her zaman her yerde ahlak dersi vermeye çalisirken bir türlü bunu kendilerine veremiyorlar. yıldım bu ülkeden de insanındanda.