smash

glee'den sonraki ikinci popüler müzikal dizi diyelim. daha olgun, daha düzgün, daha bi ciddi ayrıca. *. daha bi müzikal ve broadway havasındadır ayrıca ve dizi sırf "cover"lardan oluşmuyordur. yüzde 80i orjinal şarkılardır *
2. sezonu 5 şubatta yayınlanacaktır.

4 kalıcı karakter diziden ayrılmıştır. onun yerine 3 tane yeni oyuncu gelecektir.

ayrıca jennifer hudson 3 bölümlük konuk oyuncu olacaktır. buna sean hayes ve liza minnelli de dahildir.

ayrıca 2007 yapımı hairspray müzikal filminden tanıdığım nikki blonsky yardımcı oyuncu olarak yer alacaktır 2. sezonda.
ikinci sezonun ilk bölümünde jennifer hudson'ın seslendirdiği orjinal şarkı oldukça eğlencelidir;

reytinglerin düşüklüğünden dolayı, 3. sezon onayı alamamıştır ve 2. sezonun 17. bölümü dizinin finali olacaktır. glee'den daha olgun, müzikal ve orjinal olmasına rağmen, artık saçmalamaya başlayan glee halen devam etmektedir. diğer müzikal dizi olan nashville'in halen ilk sezonu sürmektedir, ama reytinglere bakarsak, abc kanalına yetmeyecek gibi görünüyor... böylece, müzikal dizilerin tutmayacağı anlaşılıp başka yapılmaz sanırsak. *
daha ilk sezonunun 2.bölümündeyken 2.sezon onayını alıp da 2.sezondaki hızlı reyting düşüşüyle iptal edilip müzikalsever beni üzmüştür. başarılı coverlarının yanısıra çok da iyi orijinal şarkıları bulunmaktadır : let's be bad, i never met a wolf who didn't love to howl, i'm not sorry ve şahsen favorim they just keep moving the line çok ama çok iyidir.
iptal edilmesinden sonra, ilk sezona hayat veren "bombshell" müzikalinin bir gecelik broadway performansı olacağı duyrulmuştu. geçen günlerde gerçekleşmiş, ve müthiş performanslara imzalar atılmış.

http://www.buzzfeed.com/ariellecalderon/...

ee tabi bunun anısına, dizi boyunca öne çıkan iki favori performansımı da anmadan geçmek olmaz.

let's be bad -


they just keep moving the line -
bir gecelik broadway performansı ile ne denli başarılı olduğunu hatırlanınca, diziye konu olan bombshell müzikalinin gerçekten de broadway'e uyarlanmasına ve sahnelenmesine karar verilmiş. cast henüz belli değil ancak steven spielberg yine yapımcılar arasında.

http://www.usmagazine.com/entertainment/...