son

genelde türk filmlerinde,o nostaljik,mutlu sonlarla biten filmlerinin sonuna konulur bu yazı...türkan sultan kavuşmuştur kadir ağamıza,fakir kadın yaftasından kurtulup ,sezercik bulmuştur anası ile babasını piç yaftasından kurtulup,banu alkan ise ferdi tayfurun hanımı olmuştur orospu yaftasından kurtulup....
her bitiş,yeni başlangıçtır...öyle de olsa bir burukluk çöker insanın yüreğine her o "son" yazısını okuduğumuzda....

"son"larda buluşmak üzere...
ingilizcesi the end olan çocuk aklımızla "mutlu son" diye çevirdiğimiz, mutsuz sonla biten bir filmin sonunda görmemizle ise ne alaka ya mutlu son, öldü ya çocuk kadın da aklını yitirdi, anaa bir de the end mutlu son yazdılar yuh dediğimizdir. safmışız hakkaten. the end.
aslında her son yeni bir başlangıç getirir. tek farkla; sonu gelen şey artık aynı durumda varolmamak ya da bulunmamaktır. yaratılmış herşeyi bir enerji olarak kabul edildiğinde; enerji her şekilde yoluna devam eder. * sonuç olarak var edilen ve olan biten her şey bir çok şeye hizmet eder.

kelebek etkisi
gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biridir. gerek müziği , gerek senaryosuyla müthiş olmakla beraber isveç'te yayınlanan ve senaryosu abd ye satılan ilk ve tek türk yapımı. 25 bölümden oluşan ve sondan başa doğru giden dizisin senaryosu berkun oya ya ait olmakla beraber başrollerinde nehir erdoğan , engin altan düzyatan , erkan can , berrak tüzünataç , yiğit özşener gibi başarılı oyuncular yer almıştır.

bu da korkunç fragmanı ;