söylenmeyen

boğazda düğümlenip bir türlü dışarı atılamayan sesler bütünlüğü
yapılan bir araştırmaya göre söylenmeyenler mide rahatsızlıkları ve migrenin oluşma sebebiymiş. araştırmaya göre sık sık bu rahatsızlığı geçiren kişinin muhakkak bir anlatamadığından kaynaklı olarak sıkıntıyı çektiği ileri sürülmektedir. neredeyse haftada en az 3-4 gün miğde kaynaması veya spazmı çekiyorum. geçecekse neyim var neyim yoksa anlatıp kurtulsam mı dediğimdir.

.
abartıldıgı kadar aman aman bir kitap değildir kanımca, bu platformda bende varım diyen herkesin başından gelmiş geçmiş geçebilecek olan olayları kitap halinde yayınlamıştır 2. kitabını da merakla beklemiyor değilim.
o kadar çok ki...entrika dolu bir dünyada yaşıyoruz. sizce söylenmeyenleri kendi dünyamıza göre mi..yoksa saklanılan gerçeklerin dünyasına göre mi değerlendirmeliyiz.?..sakin..sakin..! ne dedim ki ben!? ...(bkz: yalan dünya)
söylenmeyen her söz kişinin karakterini oluşturur aslında,bazen söylemek isteriz ama susarız çünkü karşımızdaki kişiden daha yüceyizdir ve farketmeden icimize attığımız her söz bizi dahada yüceltir.
okurken "insan günlük tutarken bile * bir gün gelir birileri okur mantığıyla azıcık da olsa yazdıklarına özenir, biraz edebi hava katar" diye düşündürten kitaptır. * * *
murat renay'ın hayatından kesitlerin sunulduğu anı kitabı. açıkcası kitapta çok ilginç bir şey yok, ancak kullanılan dilin akıcılığı ve samimiyeti benim gibi okumayı da seven birinin kitabı bir oturuşta bitirmesini sağlıyor. anlatılan anılarda kendinizden bir şeyler bulacağınızdan eminim, gerek yaşadığı problemler olsun gerekse partner bulma konusundaki tecrübeleri olsun çok tanıdık durumlar. eşcinsellerin sesini duyurmayı amaçlıyor olması zaten başlı başına okumak için yeterli bir sebep, kaldı ki bence okumaya değer de bir eser.

not: kitabın sonundaki hikaye bence çok güzeldi, hepinizin de hoşuna gideceğini düşünüyorum.