sözlükteki özgürlük

tamam burası özgür bir platform. herkes ve tabi ben de istediğimi yazıyorum. ama özgürlük başkasının özgürlüğünü kısıtlamamalı. yani salağın biri çıkıp şişman götü göbeği yağ bürümüş gibi hakaret içeren yazılar yazarsa ipin ucu kaçar. bu durumda bende rahat rahat siktir git cahilliğinde kal derim.
sözlükteki özgürlüğün götüne su kaçırmamak lazım diye düşünüyorum,esprili yoldan birbirine laf sokuyor olmak güzel görünse de...
bearabeare nin yazdığı gibi ipin ucunu sıkı tutmalı
internet bağlantısı ya da elektrik kesilene dek süren kandırmaca.
insanlar düşünmekten korkarlar. düşünmeyen, düşünemeyen insan yazmaktan ve kendini ifade etmekten korkar. haliyle de bunu da beceremez. zaten ortalıkta bu kadar çok ön yargı ile yaşayan, herhangi bir konuda düşünmeyi bırakmış insan var iken bir ya da birden çok özgürlük alanının kişilere huzur vereceğini düşünmek hata olur. hali ile karşı düşünceyi konuşmak, anlamak ve bu konuda kendi fikirlerini ifade etmek için kendi cümlelerine sahip olmayanları takmak doğru değildir. kişilerin söyleyecek birşeyleri yok ise zaten size saldıracaklardır.

sözlüğün özgürlüğü bu kişilere kendilerini geliştirme fırsatı sunar. (bkz: ayı sözlüğün faydaları)
fikirlerini kimseyi incitneden yazarak yapılması gereken hadisedir. sözlükte özgür olabilmek için saygı duymanın yanı sıra asıl göstermek gerekmektedir.*
türk milleti özgürlüğü yanlış anlayabilir. özgürlük başkasının özgürlüğünü bozmadan devam etmektir hayata. bu yüzden sözlükte özgürlük vardır, yoktur tartışmasından önce bir çok insanın beraber olduğu yerlerde olan kuralları unutmamak lazım. illa özgürüz diye ensest muhabbeti çeviren tipler var başka yerlerde, özgürlük seviyesizlik değildir ki.

saygı ve seviyenin içinde sözlükte özğürlüğe bile ihtiyaç kalmaz.
sözlükteki özgürlük iyidir,bok atmayın.