spectre

yönetmenliğini sam mendes'in yaptığı, sonunda görücüye çıkan son bond filmi. daniel craig'e bu zamana kadarki "en yaşlı" bond kızı ünvanı ile monica bellucci ve güzeller güzeli fransız çiçeği lea seydoux eşlik ediyor. karşı tarafta ise kötü adam oberhauser rolüyle christoph waltz var.

ölümünün ardından bond'a m'den bir video gelir. devamında bond kardeşimiz takım elbisesi üzerine kurukafalarla mexico city'de ortamlara akar, sonra anlar ki peşinde olduğu adam çok daha büyük bir şeyin parçasıdır; bu zamana kadar (casino royale, quantum of solace, skyfall) yaşadığı acılar, kaybettiği kadınlar ne varsa hepsinin birbiriyle bağlantılı olduğu ve arkasında da uluslararası über şeytani örgüt spectre'ın olduğudur.

alışılagelmiş bond filmlerinin aksine bu sefer aksiyonu bir tık az, romantizmi bol bir bond portresi çizilse de genel olarak bekleneni vermiyor film, hele de öncesindeki skyfall düşünülürse. keza sam smith insanüstü bir sese sahip olsa da writings on the wall da kanımca öyle (ki adele'in skyfall şarkısının bile aslen bu kadar sükse yapacağı beklenmemişti o zaman), ancak şarkının olduğu açılış sahnesi epey başarılı.

trailer -
00 projesinin bitmemesine sevinip , filmin sonunda "son bir işim var" diye bitmesine gıcık olduğum film.
devamı olacak belli ki , bakalım ne zaman.
izlenilesi,güzel.
tavsiye edilir.