squat

sinir sistemi ve kasların koordinasyonunu birleştiren mükemmel bir hareket. bu hareketi yaparken pek çok kas grubunuz çalışır. eğer düzgün yaparsanız bacaklarınızdaki yanmayı hissedersiniz. ama size tavsiyem bunu makinesinde yapmayın. zaten biz salonda yeni gelenlere "makinede kızlar yapar yeaa" diye onları soğutmaya çalışsak bile amacımız onları böyle bir yanlıştan kurtarmaktır. makinede yapılan squat düzgün squat değildir. hareketi tam yapamazsınız. üstelik yanlış yapılan hareket, sizi epey geri götürür. size "şimdi makinede yap alışınca tek başına yaparsın" diyecekler. ciddiye almayın. çünkü makinede yapmak ile tek başınıza yapmak arasında çok fazla sistem farkı vardır. gene baştan başlamış gibi bir şey olacaksınız.

ayrıca boşalmayı geciktirdiği ve popoyu geliştirdiği tarafımca kanıtlanmıştır.*
yaparken en çok zorlandığım ama bir o kadar da vazgeçemediğim üstüne çok zevk aldığım harekettir. (bkz: karışık duygular içindeyim sebastian)
yapması göt isteyen hareket.hatalı ve ısınmadan yapıldığında kötü sonuçlar doğurabilir.abartınca ben salak ibne gibi patella kondromalazi olursunuz ömrünüzün geri kalanında yapamazsınız.gerçi benim diz kapaklarım dandik olduğu için süreci hızlandırdı.siz siz olun güzel bir göt için sağlığınızla oynamayın.hem öyle bunu yapınca jennifer lopez götüniz olmayacak.göt dediğiniz çalışmakla olmaz doğuştan varsa vardır yoksa yoktur.
23 kiloluk halterle makinesiz yaptığım üst baldırlarımın feci yandığı hareket. başlarda yanıyor falan ama alışınca bırakamıyorsunuz. 10x3 setle harikalar yaratır.
moskovada spora teşvik için bir dönem 30 squat hareketine metro bileti veriliyordu
hala devam ediyor mu bilmiyorum ama canım diğer ülkerimde de bu tarz hareketleri görmek umuduyla


899c
ben bu hareketi popomu yuvarlaklaştırmak ve biraz büyütmek için yapmak istiyorum ama cidden geliştiriyor mudur diye düşünmeden edemiyorum çünkü şöyle bir şey var poponuz kiloyla ortaya çıkıyor bu hareket ise sizde olan popoyu daha şekilli bir hale kaslarınızı geliştirerek getiriyor. yapan etkisini gören varsa mesaj yazabilir mi
genellikle kızların yaptığı popo sıkılaştırıcı iş.
ben buraya aylar önce yazmışım. şimdi yapıyorum ve tecrübe ettiklerimi yazmak istiyorum.

öncelikle bir anda yapmaya çalışılmamalı, doğru yapıldığında gerçekten acı veriyor. o yüzden ben 25x4 yapıyorum. aralarda 15 sn dinleniyorum. 2. setten sonra 30 sn dinleniyorum tabikii. bittikten sonra bacaklarda aşırı bir yanma oluyor. popoyu sıkılaştırıyor, özellikle üst bacağı çok iyi geliştiriyor.

bende gözlemlediklerime gelirsek ben ekstradan popo ve bacakta çalıştığım için daha yuvarlak ve sıkı bir popo, daha şekilli ve hafiften incelip sıkılaşan bacaklar ve özellikle baldırlarımın inceldiğini farkettim. kısaca ben bayağı sevdim. tavsiye ediyorum, ekstradan üstüne bir şeylerde eklenip yapılmalı.