suçluyu linç edip ahlaklıyı oynamak

albertcamus adlı yazarın yazdıklarımı eşcinsel eleştirisi zannedip, olmadığım halde beni fobik diye damgalayıp sözlükte beni linç etmeye çalışmasıyla, 1 yıl önce eşcinsellerin august ames'i biseksüele hayır dediği için bunu eleştiri olarak algılayıp olmadığı halde ona homofobik damgası vurması arasında bir fark görmüyorum.

söylediğim lafları çarpıtıp algı oyunu yaparak beni itibarsızlaştırma * çabalarından vazgeç bu deli ne yazıyor böyle derler senin hakkında. *

sadece gayler hiv taşır diye bir cümle kurduğumu hatırlamıyorum. söz konusu iddia bana değil ames'e aittir.

https://eksisozluk.com/entry/72654065

kendisinin biseksüelle ilişkiye girmeyi neden reddettiğinin açıklamasıdır.

ayrıca yazdığım yazı başlıkla tam bir uyum içinde. başlık "suçluyu linç eden kişilerin ahlaklıyı oynaması." yani gayler diyor ki "biseksüelle yatmayı reddetti bu yüzden ames fobiktir." sanki gaylerin içinden bifobik çıkmıyormuş gibi. mesela albertcamus'un kendisi de bifobik.

demişsin ki: "hayatlarındaki ahlaksızlıkları görmekten kaçındıkları gibi, bu ahlaksızlığa saldırı davranışı da onların ahlaksızlıklarını saklamak için bir kılıftır sadece. ahlaksızlığa saldırmayan kişi de suçlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir."

yani ames'i linç eden tayfanın * kendisi de aynı suçu * işliyor ancak kendini temize çıkarmak için ames'i linç ediyor.

biraz eleştiriyi kaldırmayı öğrenin, bunca zaman sen değil miydin kendi türdeşlerini eleştiren, homofobinin var oluşunu kendi türdeşlerinin aşırıya kaçan davranışlarına bağlayan. ben mi fobiğim yoksa sende mi içselleştirilmiş homofobi var?

yazdığım yazıyı silmiyorum.