tatil

ister dünyanın bir ucuna git ister evinde otur, ister sahilde güneşlen ister kayak yap tek amacı seni hafifletmek ve stresinden, dertlerinden arındırmak olması gereken boş zamanlar topluluğudur. tatilden sonra vücudun hafifleşir, ağrıyan yerlerin iyileşir özetle hafiflersin. tatil budur, hafiflemek.
işsiz bir insanın her sıradan gününe tekabül ettiği halde işsizken ne olduğu pek de anlaşılmayan, çalışınca kıymete binen "ne istersen yap" zamanları.
iş yerine gidene kadar açıklanmayan iş yerinin kapısında öğrenildiğinde ise küfürler eşliğinde bir hüzün* ve sevinç patlaması yaratan olaydır.
başrollerinde jude law, kate winslet ve cameron diaz'ın oynadığı 2006 yapımı romantik komedi filmi. bu kadar kalburüstü oyuncuyu bir araya toplayıp, ortaya bu kadar vasat bir film çıkarmış olmak ayrıca büyük başarıdır.
yan gelip yatma yeri ve zamanıdır.*
işlerin yapılmayacağını anlatan bir zaman dilimidir. hani iş yapılmasa bile bazen zorunluluktan bazende gereklilikten kendimize ait işlerle yinede yorulduğumuz zamandır. tatil konusunda bir çok fantazi yapılmaktadır.
örneğin: deniz kenarında, algida şemsiyesi altında kola ve çekirdek. muhtemelen ayaklarda denizde olacaktır.
insanlar tarafından bitmesi istenilmeyen şeylerin başında gelmektedir. yaz mevsimi ile eş anlamlıdır. *