terörist denmesine alınan hdp li

6 Entry Daha
terörist denmesine alınan herhangi bir partiliden farkı yoktur.

ya bunu algılamak çok zor ya da siz bu medyanın bu eğitim sisteminin bize öğrettiklerinin dışına bir kere bile bakmamışsınız. 7 haziran 2015 seçim sonuçlarında meclise girip de geçmişte eline kan bulaşmamış bir parti söyleyin bana. terör her yerde terör. sen devlet olmanın getirdiği rahatlıkla katliamlarını yaparsan ancak tarihi modifiye edip kendini akladığını zannedersin. dersim'i, madımak'ı, sayısız faili meçhulları, köy bombalamaları, ermeni soykırımını, gezi'de öldürülenleri sahiplenip devlet büyük mantığıyla düşünürsen evet terörist olan pkkdır.

kürt hareketi ortada hiçbir şey yokken ortaya çıkmadı. yıllar süren baskının ve hiçe sayılmanın sonucu olarak doğdu. pkk da bu baskının devlet terörüyle pekiştirilmesinin bir ürünü. evet bu ülkede çok can aldı, masumları öldürdü. pkk'nın yaptığı şey de terördü. ama sadece bunu görüp bu terörü başlatan sebepleri yok saymak en hafif tabiriyle saflıktır.

yani sen chp'nin mhp'nin ya da akp'nin de geçmişine baksan terörü görebilirsin. ama yıllardır duyduğun manipülasyonlu bilgilerle kendi algını kemikleştirmişsin ve onun dışına bakmaktan acizsin. bu noktada önemli olan hdp'nin şimdi barışı savunması, geçmişteki gerçeklerle yüzleşmek istemesi ve devlet terörünü ilkeleştirmiş sistem partilerine en zıt parti olması. ben hdp'yi bu yüzden savunabiliyorum. sen kendi partinin yıllar önce yaptığı ve asla yüzleşmeye yeltenmediği terörü nasıl savunacaksın?
12 Entry Daha