the conjuring 2

lorraine ve ed ikilisinin bu sefer londra'da ufak bir kıza dadanan ruh peşinde koştuğu, birincisinden daha bile iyi james wan filmi.

tam da aktif olarak ruhlarla savaşmaktan emekli olmayı düşünen çift, kilisenin ısrarıyla londra'da bir vakayı incelemeye gider. olay, ruhların işin içerisine karıştığı izlenimi bıraksa da, aksi yönde de gelişmeler olmaktayken; bir yandan da bu olay ile çift kendi hayatları bakımından bir kedi-fare oyunun içerisinde kalırlar. gittikçe derinleşen hikayesiyle su gibi geçen bi 2 saat 15 dk olmuş, daha ilk haftasında 40 milyon hasılatı ile.


trailer ---- spoiler---

hikaye birinci filmi sollarken, bu sefer ed ile lorraine'in de bir manada kurban olması çok iyi bir dokundurma olmuş. bütün imgeler, gizli mesajlar... hele de o rahibe resmi sahnesi, inanılmazdı.

--- spoiler ---
senaryo ve töbestlik açısından ilkini sollamış korku filmi.
--- spoiler ---

filmin sonundaki ses kaydı psikolojimi bozdu. abi sen hasan karacadağ mısın dabbe mi çekiyon niye ispatlamaya çalışıp ağzımıza daha çok sıçıyorsun ya. ayrıca şu lanet evlerde neden ısrarla yaşama çabası veriyorlar anlamıyorum. evimde kapı gıcırdasa komşuya kaçasım geliyor benim. ay vesselam çok güzel filmdi.

--- spoiler ---