tıkanıklık

tesisatınızda su kaçağı gibi bir problem yaşıyorsanız kesinlikle profesyonel yardım almanız gerekiyor. çünkü su kaçağı tespiti, tesisatçılar tarafından çok kolay bir şekilde yapılıyor. vaktinizi ve enerjinizi boş yere harcamamak için, su kaçağı durumunda tesisatçı çağırmalısınız. günümüzde teknoloji çok gelişmiş olduğundan, kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerinden faydalanmak mümkün. kırmadan su kaçağı tespit edilirken, kaçağın nereden kaynaklandığını belirlemek için, her hangi bir yer kırılıp dökülmüyor. bu durum, zamandan, enerjiden ve paradan tasarruf sağlıyor. bu iş için termal kamera, pis su kamerası ve dinleme cihazı gibi aletler kullanılıyor. bu durum, su kaçağının nerede oluştuğunun noktasal olarak tespit edilebilmesini sağlıyor.

tesisatla ilgili arızalar arasında en yaygın olanlardan birinin su kaçağı olduğunu görüyoruz. elbette bu sorun için ev halkı müdahalede bulunur ama maalesef çözümlenmesi pek kolay bir arıza değildir. bu nedenle, tesisatçıya ihtiyaç duyulur. eskiden su kaçağını tespit etmek için tesisatçılar, kırmadık dökmedik bir yer bırakmazdı. ama günümüzün imkânlarıyla, su kaçağı tespiti hem çok kolay, hem de çok daha rahat. termal kamera, dinleme cihazı, nemölçer ve pis su kamerası gibi cihazlar kullanılarak su kaçağının nereden kaynaklandığı noktasal bir şekilde tespit edilebiliyor. bu işlem sırasında, hiçbir yer kırılıp dökülmüyor. hem ekonomik, hem hızlı hem de pratik bir işlem oluyor dolayısıyla da.

pimaşların tıkanması tesisat ile ilgili en çok karşılaştığımız sorunlar arasında yer alıyor. daha çok mutfak lavabolarında görülen bu sorun, birçok nedenden kaynaklanabiliyor. pimaş tıkanıklık açma konusunda, çoğu zaman ev halkı müdahalede bulunsa da kalıcı bir çözüm sağlanamıyor. lavabo açıcı kimyasalların kullanılması ise, hem pimaşlar hem de uygulayan kişi için zararlı olabiliyor. bu nedenle, tesisatçılardan yardım alınması tavsiye ediliyor. teknolojinin çok gelişmiş olmasının sağladığı avantaj nedeniyle, tıkanıklık açma işlemi son derece kolay bir şekilde yapılabiliyor. kameralı sistem ve robotlarla tıkanıklık açma işlemi yapılıyor. öncelikle kamera ile tıkanıklığın neyden kaynaklandığı ve nerede olduğu tespit ediliyor. sonra ise robotlarla çözüm aşamasına geçiliyor. böylelikle, kısa bir sürede kolay ve pratik bir yöntemle tıkanıklık sorunu gideriliyor.