trans cinayetleri

erkek erkek olarak, kadın kadın olarak dünyaya gelmiştir teorisini kullanıp, hiç bir mantık yürütmeyen, insanların fikirlerine, düşüncelerine saygı göstermeyen zihniyetlerin yapmış olduğu "ses çıkarılmayan" cinayetler.
faili meçhuller rafına kaldırılan ya da sembolik cezalarla sanıkların ödüllendirildiği cinayetlerdir. lakin katil "bana eşcinsel ilişki teklif etti öldürdüm" yalanına sığındığı an takdiri indirim sebepleri ile ceza asgariye iniyor hatta beraat edenler bile var. hukuk bu kadar siyasallaşmişken homofobik bir yönetimden adalet beklemek biraz mucize beklemek gibi tabi.
bu başlıktan bkz vererek nefret, kadın ve eşcinsel cinayetlerine yönlendirme yaparak daha kolay tüm başlık ve entrylere ulaşmamızı sağlarız diye düşünüyordum. fakat bu gece aldığım temmuz ayındaki dördüncü trans kadının ölüm haberi beni tamamen dağıttı. birde üzerine faciya von tiss'i tüberkülozdan kaybettik geçen hafta. dora'nın katledilmesinin üstünden daha 3 hafta geçmedi. gaye için dökülen gözyaşlarımız kurumamışken, daha dün helvası dağıtıldı yeryüzü sofrasında. doğa'nın haberini henüz aldık. yeter artık ne oluyor diye sorarken simdi de öğrendik ki özge evinde kanlar içinde bulundu. bir son verin bu nefret cinayetlerine.
dün avcılar'da alev adlı transın kalbinden bıçaklanarak öldürülmesi ile ülkemin yaşanırlıktan çıktığının göstergesidir. yazıktır, günahtır. ölen insandır, candır. nasıl canım yandı anlatamam. yıllar önce avcılar'da alev adlı bir trans ile röportaj yapmıştım. araştırdım, o mudur diye, sonuca ulaşamadım. çok özel sebeplerden dolayı fotoğrafı paylaşılmıyor.

(bkz: nefret cinayetleri)
internette translar konuşma yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam biraz eski bi kayıt
bi trans kadın öldürülmüş ve öldüren kişi ters ilişki teklif etti erkeklik gururuma yediremedim pişmanım diyerek yırtmış ve o sırada annesi ağlayarak benim kızım ameliyat olmuştu demiş ne kadar yürek sızlatan bir olay değil mi o kişiliksize sormadı mı oradaki adalet görevlileri oğlum madem erkekliğine bu kadar düşkünsün trans kadınla ne konuşuyorsun diye adalet ya işte :)) neyse bu konuda çok doluyum bu sadece bir tanesi son mu asla değil belki bir gün benim de bir haberimi alır burada bir başlık açılır (olmaması dileğiyle) üzgünüm.