trt'nin eurovision 2013'ü yayınlamaması

eşcinsel evliliği destekleyen finlandiya şarkısı ve bu seneki şovların gayrı ahlaki içerikli olması nedeniyle alınmış karardır. trt yaptığı açıklamada; türkiye bu sene yok dolayısıyla rating almayacağını düşündük. ayrıca devlet kanalına yakışmayacak görüntüler barındıran bazı şarkılar var açıklamasını yaptı. trt'nin bu seneki yarışmayı yayınlamayacağı için türkiye'nin gelecek seneki yarışmaya katılma hakkını kaybedeceği konuşuluyor. nihayet baldır bacakları görünen kadın şarkıcılardan ve eşcinsel içerkli şovlardan kurtulmuş oldular... kutlu olsun... bunun yerine trt'de bol bol türkçe olimpiyatlar'ını izler bülent arınç'la beraber gözyaşı dökeriz...
içtimati tv ve esc.tv den izleyebilirsiniz.
özellikle, finlandiya'nın eşcinsel evliliklere dikkat çekmesi için yapacağı şovun bahane edilmesi açıklaması, çok yersiz ve beynin devre dışı bırakıldığı bir zaman dilimine gelmesinden kaynaklı bir açıklama olduğunu düşünüyorum. zira bu ülke 2003're riga'da 2 lezbiyenin (tatu) şovunuda izlemişti.. yani ülke bunu biliyor ve sorun etmiyor.. sorun etmek ne mana ?
işte bu sebeple orası finlandiya 'dır.

eşcinsel evlilikleri kabul etmeyen ülkeleri protesto amaçlı düzenlenen sahne.

çocukken, eurovision, haberler ve spor programları'nın son bölümü olmayacak mı? diye heyecanla beklerdim. çocukken hiçbiri gerçekleşmedi. eurovision'a katılmadığımızı duyduğumda hemen o günleri hatırladım: mutlu olmam gerekiyordu! olmadım. ancak, diğer ikisinin son bulması beni mutlu edecek eminim.
http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=14159
en başta herkes gibi ben de finlandiya'nın şovu yüzünden yayınlamadığını düşünmüştüm, fakat daha sonra işin rengi değişti. izleyenler görmüştür ki interval act'lerin birinde petra mede, dansçılarla birlikte isveç'i tanıtan bir şov sergiledi ve orada bir gay çift tüm avrupa'nın önünde öpüştü, onun öncesinde de erkeklerin çocuk bakımıyla ilgili ufak bir sahne geçtiler. orada da bebek arablarında açılan şemsiyeler gökkuşağı bayrağını simgelemişti. trt, ebu'nun en deneyimli ve üst kurumlarından biri, sanıyorum ki bu gay pride etkinlikleri ve şovlarla ilgili duyumlara ulaşmışlardır. büyük bir ihtimal sanıyorum ki bu yılki yarışmaya katılmamamızın arasında yatan nedenler arasında bu da var. her ne kadar ben trt'nin bizden kopardığı vergiler dışında eurovision'dan da ne koparırsam kardır mantığında olduğunu düşünsem de.