trt

13 televizyon, 16 radyo, 38 dil ve lehçede web yayını ve 4 basılı dergisi ile türkiye'nin en büyük medya kuruluşu olan türkiye radyo televizyon kurumu’nun (trt) 2018 yılını 92 milyon zararla kapattığı, 2019 yılında ise %98 zarar ettiği haber ediliyor. devlet kurumunun bu denli hükümet yanlısı yayın yapması, yayın ve basın özgürlüğünden bi haber, tek düze, aynı yönde yürüttüğü yayın politikası, bu denli büyük bir kurumu ülkenin kamburu haline getirdi. 7bin'den 4bin kişiye düşen çalışan sayısı da zaten bu işin artık rayından çıktığını göstermekteydi.

https://t24.com.tr/haber/trt-2018-yilind...
salgın başladığında kanalların adının yanında evde kal yazıyordu bağış kampanyası başlayınca bunu bitmek bilmeyen bir reklam kampanyası gibi biz bize yeteriz türkiyeme dönüştürdüler.sanki kamyanyaya bağış yapmak evde kalmaktan daha önemliymiş gibi.
hayatınızda bir kere bile kumandanızda tıklamamış olsanız da, neredeyse yiyecek dışında satın aldığınız her üründe cayır cayır katkı payı ödediğiniz, yanlı, yandaş devlet kurumu.
vurdulu kırdılı olmayan dizilerini beğeniyorum ve rahatça izliyorum. fakat habercilik anlayışı ve devletcilik kavramına hükümet sosunu bulaması beni de acayip rahatsız ediyor. bunun dışında, trt belgesel, trt 2, trt diyanet gibi tematik kanalları bence işinin hakkını veriyor. başında kim varsa bu işlerin helâl olsun. maalesef, spor kanalında da fazlaca tayyip erdoğan övgüsü gördüğüm için onu dahil edemiyorum.
  • /
  • 2