türkiye'de eşcinsellik

türkiye'de homofobi karşısında pek çok aktivist hareket gerçekleştirilmekte ve önyargıların kırılması için uğraş verilmektedir. türkiye dünya'da homofobi'nin en yaygın olduğu ülkelerden biridir.
eşcinsel olduğu besbelli olup, karşıdaki insan eşcinsel olduğunu söylediği halde inkar eden eşcinsel türler bu ülkede sık görülür.
genel olarak türkiye de eşcinsellik kendi götünü kurtarma çabasından ibaret. hala homofobik türk halkına karşı mücadele verme boyutuna bile tam olarak geçilememiş, sadece homofobik türk halkından saklanmak, kendi halinde yaşamak mücadelesinden ibaret görünüyor. eşcinsel olduğunu her ortamda gururla söyleyen, kendi ve kendi gibi olanların haklarını savunan babayiğitleri kastetmiyorum tabiki.
kelle koltukta yaşamaktır.aileniz öldürmese bile homofobik orospu çocuğu çok bu ülke de.
en azından eşcinsellerin insanları olduğu gibi kabul etmesi beklenir. eşcinsellerin hiç birine ahlak bekçiliği yakışmıyor, yakışmaz. yapmayın. kimse bizi kabul etsinler diye değişmemeli. bizleri olduğumuz gibi kabul edecekler. net.

(bkz: ben değil bir arkadaş)
(bkz: eşcinselin eşcinsele uyguladığı şiddet)
(bkz: ötekileştirme)
(bkz: homofobi)
"ensest ilişki yaşayanları kabul edebilecek miyiz" sorusuyla biz kimiz ki bir şeyleri kabul edelim diye düşündürtmüştür. aklı yettiğince ahlak tanımı yapanlar, bekçilik için de ön sıralardan adaydırlar.
çok zordur.lakin heteroseksüel kesime yaranmak bunu kolaylaştırmaz.eşcinsel mücadelenin kırılma noktlarının biriside topluma entegre olarak mücadele etmektir ki bu büyük bir yanılgıdır.nasıl ki heteroseksüeller am sikip yarak yalamak gibi terbiyesiz! eylemlerde bulunuyorsa eşcinseller de bunu yapıyor.sadece zevk alma-verme uygulamaları farklı.
bir heteroseksüel bunu anlatıp paylaşıyorsa bir eşcinselde hayli hayli yapabilir ve ayıp değildir.eşcinseller bunları yazıya dökme anlatma dersek bu ahlaklı değil tam tersine ayrımcılık ve ahlaksızlık olur.seks yapma ahlaka aykırı değildir.ahlaka aykırı olan tecavüz,pedofilidir.bunları yapan eşcinsel olsun olmasın yapıyorsa ahlaksız ve sapıktır.iki reşit insanın karşılıklı onay ile birbirlerini tatmin etmesi ve bunu birileriyle paylaşması normaldir.
eğer eşcinsel mücadele lgbt bireyleri seks yapıyor diye bir yerlere gelemiyorsa yemişim öyle mücadeleyi.ben sevdiğimle ele ele tutuşmayacasam,seks yapamıyacaksam sırf heterolar bizi kabul etsin diye orda duracaksın başgan.heterolara şirin görüneceğm diye benliğimi ve özümü inkar edemem.kaldı ki lgbt kimliğimi sekse indirgemek zaten baştan bana hakaret.

ben seks yaparım,sevdiğimle el ele dolaşırım,onu metro da öperim.bunlar utanılacak ve ayıplanacak bir şey değil.heterolar bunu her gün yapıyor.onlar için sıradan olan benim içinde sıradandır.
heteroseksüellere yaranmak için kimliğimden vazgeçemem.benim derdim rahatça seks yapabilmek değil lgbt kimliğimi özgürce yaşamak.
türkiye'de kadın, çocuk, engelli ve muhalif olmakla aynı sayılır.
zordur anam zor!!
okulda takıldığım iki tane arkadaşım var. ikisi de heteroseksüel. birisi* hangisi ile sevgili olacağına karar veremediği için 2 kişiyi parmağında oynatıyor ve o da yetmiyor, başka kızlara "şu kız da güzel ya" şeklinde bakıyor. diğeri de* yeni sevgilisinden ayrıldı ve bu eski sevgilisi ile arası iyi olan yakın sınıf arkadaşımız ile sevgili olmaya başladı. bu kız dindar ayrıca. ben ise aklıma bir erkek geldiği zaman tek düşündüğüm, "beraber takılırız, ben onun sorunlarını dinlerim, o da benim sorunlarımı dinler" oldu. ama gel gör ki ben abaza oluyorum, ama heterolar kibar, iyi huylu oluyor. valla bu dünyaya hetero olarak gelmek varmış. baksana, homolar bile seni savunuyor. ayrıca ben o iki arkadaşımı da seviyorum.

arap yarrağı başlığını okuyan anne babanın çocuğu da gökten inmedi. annesi ve babası birbirinden hoşlandı, birbirini arzuladı ve sonra çatur çutur sikiştiler. sonra da eşcinsel çocuk dünyaya geldi işte.