üniforma fetişizmi

otoriteye olan bağımlılığı gösteren, kişiler arasında sado-mazo duygular ve fetiş objesi ile cinsel arzuların uyandırılmasıdır.

üniforma otoriteyi temsil eder. üniforma giyen insan ya ezici olur ya da ezilen. beraber olacağı insan ya kendini ezilmiş gibi hisseder, ya da otoriteyi kazanmak için üniformalıyı dize getirecegi düşüncesi ile boşalma gerçekleşir.

daha fazla bilgi http://tr.wikipedia.org/wiki/üniforma_fetişizmi kısmında okuyabilirsiniz.

eskiden yoktu böyle şeyler, ne güzeldi 1780ler...
polis, subay, asker, güvenlik görevlisi hatta zabıta sevgisidir. o üniforma çıktığında bu fetişe sahip insanlar tırt olurlar tüm heves kaybolur efenim.
seksenli yılların sonu ve doksanlı yılların başında ankara da üniversite okurken tüm boş vaktimizi arkadaşlarla kızılay bakanlıklar civarında harcadığımız dönemlerde, bende olmuştu böyle bişey.
belki etraftaki her dört kişiden üçünün subay oluşu, belki de ankarada subaylar dışında suratına bakılacak insan bulmanın zor oluşu böyle bir yönelmeye yol açmıştır bilemiyorum.
bence gayet hoş bi durum...ve de gayet keyıfli...hemüniforma devleti temsil ediyor..burda da devlet sevgisini gösterme fırsatı geçiyor elimize..
nice yangınlar söndürmüş iftayecilere karşı bir teşekkür niteliğinde olabilir zaman zaman.