uykuya direnmek adına yapılan uzatma hareketleri

-nasılsa 15 dakika sonra uyurum.(uyumadı)

-son sigaramı içem de öyle yatam.(üç hatta dördüncü sigarayı içti)

-dur whatsapa bir bakayım bu şekilde uykum da gelir.(sohbete daldı uyku yalan oldu)

-internette takılayım pc başında uykuya dalmak gibisi yok.(gördükleri uykusunu kaçırdı)

-iki şarkı dinleyeyim de uykum gelsin.(playlisti yaladı yuttu ama tık yok)
"saat geç olmuş ben en iyisi hiç uyumayayım bu saatten sonra uyusam da sabah kalkamam zaten." dedi ve sabaha doğru uyuyakaldı. bir saatlik uyku ile gününü geçirdi.
öncelikle sağ tarafımız üzerine yatıyor (eğer yüz binde bir olan kalbiniz sağ tarafta ise sol tarafınıza yatın) ve bacaklarımızı karnımıza doğru hafif çekiyoruz. bir nevi cenin pozisyonu yani. sonra kurduğunuz tek hayal en sevdiğiniz kumsal macerası ve güneşlenmek olsun, ya da uzun bir yolculuk. hayalden hayale atlayacak hayaller kurmayın yani. nitekim bir bakmışınız uyumuşsunuz.
kafayı kaldırıp gözleri bi 10 saniye kadar zoraki açık tutmaya çalışmak. yahu şuna direnmek yerine uyumayı tercih etsem ortada sarhoş gibi gezmemiş olacağım. fakat insanoğlu işte, deliyiz.
kız erkek fark etmeksizin herkesin merak ettiği bir yöntemdir. bu konuda birçok şehir efsanesinin olduğunu söylemek doğru olacaktır. şöyle yaparsan boyun uzar, şunu yersen boyun uzar, şu hareketler boy uzatır gibi gibi birçok örnek bu konuda kısa boyluların karşısına çıkmaktadır. bu yöntemlerin bazıları başarılı olurken, bazıları ise tamamen bir uydurmadır. boyun genel olarak genetik yapıyla alakalı olduğunu ve bu nedenle bu yöntemlerin boyunuzu ancak bir miktar uzatacağını unutmamak gerekir.