uyurken bacağa kramp girmesi

fena durumdur,öyle bir yataktan kaldırır ki; bir an önce ayağının üstüne basmazsan eğer sakat kalacaksın hissiyatı verir. devamında birşey olmamışçasına uykuya devam edilir.
ertesi gün ağrı şeklinde devam eder. uykunu da piç eder ayriyetten.
halı saha maçının üstüne 31 çekilirse kesin gerçekleşen ızdırap türü.
hayatımın bir evresinde birer gece arayla sürekli yaşadığımdır. inletir adamı. şu sıralar uğramıyor, gastrokinemius'uma sağlık..
ansızın gelip, bacağınızı koparmak istercesine size acı yaşatan, hatta siz uğraşmayın, ben kendim kopar giderim edasındadır o acı. daha çok hamile insanlar da olmaktadır, * iğne batırınca geçer diyorlar ayrıca, ama o acı içinde kim yürüyüp iğne almaya gider?
bir kere başladı mı üst üste gecelerce sizi uykunuzdan uyandırabilir. benşm başıma sabahları uykuyla uyanıklık arasında gerilirken gelirdi. acıdan kurtulmanın yolu ayak basparmağınızı sertçe çekmek. vücut susuz kaldığında olduğunu okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum.
gecenizin ve uykunuzun içine eden tarifi zor bir ızdıraptır. özellikle baldırdaki kasların bir yere toplanıp elma büyükliğinde bir kasılma haline gelmesi şeklinde başıma gelmektedir. bunu yaşadığınız anda derin derin nefes almak gerekmektedir. bunun dışında zor olsa bile bacağınız düz bir şekilde, ayak parmak ucunu kendinize doğru çekerek etkisini azaltabilirsiniz. aklıma hiç yatmasa da kasılan yere iğne sokup bunu dağıtmanında mümkün olduğu söylenmektedir.
genellikle uyuyorken ayağımla yorganı çekmeye çalıştığımda başıma gelen olay. anında kalkar evde bir tur atarım ama o ağrı felaket bişe.
son 3 gecedir ekseriyetle başıma/bacağıma gelen durumdur. ben uyurken motor nöronlarım yine kime elektrik gönderiyor dedirtir. yok şaka şaka "ahhhh, laaaaağn, ohhhhy, tamam bitir artık, acıyooooğ" gibi erotik içerikli cümleler kurdurur.
bir haykırıştan ziyade, bir sıçrayış.
uykunun en derin yerinde yorganı ısırtacak kadar kuvvetli bir acı sanki bacagimin içinde biri etlerimi dugumluyo gibi bir his.
daha beteri ise yüzerken parmağa kramp girmesidir, insanı boğulmaya zorlar.