yanlış kişiye aşık olmak

aşkın planlanamaz oluşundan kaynaklıdır. aşkın kanunudur bu zaten ve süreç sarhoşluktan ayılana dek sürer. buna ister aşık olan kişinin zayıflığı diyelim, ister aşık olunan kişinin sahte büyüsü. sonuçta aşk doğru kişiler, karşılıklı uyumları, elmanın yarısı olma formülüyle alakalı değildir; yoksa zevkin yanında acıyı çekebilmek mümkün olmazdı, yalan yanlış biraraya gelip mutluluğu yakalama çabasıyla. doğru kişi ilişki kurma planının bir parçasıdır sadece, bu da yalnızlığı örtüler.
gönül ferman dinlemiyor, yok mu bunun ilacı?
zaman zaman hepimiz bi boşluğa düşeriz herkes birilerinin hayalini kurar durur kime sorsan bir sürü laf kalabalığı sevgilim olsun elimi tutsun koynumda yatsın şoyle olsun boyle olsun der durur kamarada tanışılır yatılır kalkılır sonra bir daha sonra bir daha derken aşk olur adı her şey çok guzel giderken pat iki kişiden birisi yalnızlığa mahkum olur 3 gun 5 gun bir ay 3 ay sonra gelenden intikam gidenden ıntıkam sırf bi oncekini unutabilmek için madem her kes aşk ı arıyor neden kime soruyorsam aşk acısı çekiyor aşk tamı bi dengesizlik var aşk ı arayan dam ı yada neden herkes ezeni ezik leyni acı çektireni seçiyor niye bir gülüşüne bir sözüne kanıp ona gidenlere bakmıyorlarki nasıl bir gerizekalılık nasıl bir duygu nasıl bir olay ffilan filan bir utandan madan çıkarlar insanım diye gezerler dostca bir tafsiye en guzeli aşk sız hayat dilimin dondugu kadar anlattım işte buda benim görüşüm
aşkın doğrusu yada yanlışı olmamasından * kaynaklanan bir durumdur.
kişi karşılık göremediğinde aşık olduğu kişinin yanlış kişi olduğunu düşünür. her aşk karşılıklı olmayabiliyor.
baktımda hayatıma, hep yanlış kişilere aşık olmuşum. yeterince doğru olsalardı devam ederdi zaten. bu konuda çok başarılıyım. yanlış kişi seçmekte. bu onların yanlış kişi olduğu anlamına gelmiyor. iki iyi insan iyi bir ilişki yaşayamaz bazen.
aşkın bitmesi sonucu ya da gözlerdeki perdenin kalkmasıyla farkedilen genellikle acı, üzüntü ve keşkelerle biten, ilişki durumdur.
kişi bebekliğinden itibaren bilinçaltına çeşitli "en" ler kaydeder. en güzel ses, en güzel koku, en güzel gülüş, en güzel bakış, en güzel göbek, en güzel bıyık, en güzel popo vs. bunların yüzlercesi farkında olmadan bilinçaltında birikir. birgün karşınıza biri çıktığında bunlarıın tamamı ya da bunların büyük bir kısmını o kişide bulursanız o kişiye aşık olursunuz. aşk çoğu zaman bilinçli yapılan kişinin müdahele edebildiği bir durum değildir. bu yüzden aşık olunulan kişi de çoğu zaman yanlış kişi olur. canım cicim ayları bittikten sonra karşınızdaki insanla aslında düşünsel anlamda çok az ortak noktanız olduğunu farkeder ilişkinizin kocaman bir hata olduğunu anlarsınız. sonrasında yanlış kişiye aşık olduğunuz için ilişkiyi bitirip, bir süre acı çekersiniz. bu acının sebebi onun hayal ettiğinizden çok farklı bir insan olmasıdır. aslında kendi ahmaklığınıza üzülürsünüz. sancılı geçebilen unutma sürecinden sonra tekrar aşık olup acı çekme zamanınız gelmiştir. aşık olunacak yeni yanlış adam aramaya başlanır. bu kısır döngü birkaç şanslı dışında genellikle büyük bir kesim tarafından hayatının sonuna kadar devam eder.
karşı tarafın haberi bile olmadan senelerce bu aşkı tek taraflı yaşatmaya çalışmak, işin en acı tarafıdır kişi için. yıllar sonra, o kadar zaman boşa gittiğinde kalan tek şey boşluktur.
adamın götünden kan alırlar kamil kan repliğinin ne anlama geldiğini yaşayarak öğrenmektir. (bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
aşık olunması gereken ve aşık olunmaması gereken kişiler şeklinde ayrıma sürükleyen, genellikle bir sanrının ifade şeklidir.

(bkz: birinin hayal kırıklığı olmak)
yanlış kişiye aşık olmak nedir yahu. birini bulursun, seversin, yaşarsın ve herşey gibi bu da birgün biter. bundan pişman olan tarafın sarf etiği sözlerdir bunlar.

-yanlış olanı seçmişim, doğru seçenek ceyhan şıkkıymış! *
doğru kişisi varmı ki yanlışına aşık olasın dedirten eylem...
prensi bulana kadar kurbağaya devam demek sanırsam.
"what the fuck" dedirten durum.
kolleksiyon parçası olursun. başka da bi şey olmaz.
  • /
  • 4