yara bandı ilişkisi

ilişkisi kötü bitmiş kişinin ayrıldıktan hemen sonra başka biriyle sevgili olması durumu. yeni ilişki bir yara bandı ilişkisidir. önceki ilişkisinde aldığı yaraları sarmaya çalışır. o yaralar zamanla iyileşir ve yara bandını çıkartıp atarsın.
ayrıldığı kişiyi ilahlaştırıp onun dışındaki herkesi, ancak o kişinin açtığı yaranın bandı olarak görebilecek kadar egoist birinin bilinçli olarak başlatmak istediği ilişkidir. karakteri oturmuş, ruhunun ne hissettiğini bilen, geçmişe takılı kalmayan olgun kişiler, ister ilişkileri hemen bittikten sonra olsun isterse bunun üzerinden belli bir süre geçsin karşılarına çıkan kişileri, ayrıldığı kişinin yaralarını iyileştirici biri olarak görmezler. zira onlar her insanın ayrı, benzersiz ve farklı bir dünya olduğunu bilirler. ayrılık sonrasında olsa bile, tanışılan kişiye saygı duyan kişi, onla ilişkiye başladığı takdirde ayrıldığı sevgilisini ve onun bıraktığı acıları asla düşünmeyecektir. şayet ki bu şeytan ruhlu kişi, yeni tanıştığı kişiyi bir yara bandı olarak görüyor, yaraları iyileşince de onu çıkarıp atıyorsa, bu, onun şahsiyetinin ne kadar düşük nitelikte olduğunu gösterir sadece. çünkü karşıdaki kişi saf niyetlerle karşısına dikilmişken, o, planlı bir şekilde yara bandı diye tabir ettiği kişiyi kullamış ve içten pazarlıklı kişiliğini ortaya koymuştur.

ilk erkek arkadaşımla da başıma gelen şeyin bu olduğunu düşünüyorum. ona ilişkisinin ne zaman bittiğini sorsam da, bu sorulara hep kaçamak cevaplar verirdi. içten içe, eski sevgilisini unutmak ve onun intikamını almak için beni kullandığını hissediyordum. daha sonra, sevgilisiyle ayrılıklarının çok uzak bir zaman diliminde gerçekleşmediğini öğrendim. yeni ayrılmış biriyle sevgili olmayı çok doğru bulmazdım. çünkü hislerimin karşımdaki kişinin oyunlarına kurban gideceğini bilirdim ama bir şekilde olmuştu. bu yüzden ona karşı nefret beslemiştim. fakat bir şey oldu, onda bıraktığım iz, onun pişman olmasına yol açtı. o, eski sevgilisinin intikamını almaya çalışırken, kademeli bir şekilde intikam alan ben olmuştum. artık onun hatırına düştüğümde sadece canı yanacak. canımın yakılmasına asla izin vermem, aynı acının katbekat fazlasını o kişiye psikolojik olarak muhakkak yaşatırım, ve bu da kalıcı olur. kötü insanlarla mücadele yöntemim bu.

eski sevgilimleyken de var olan, ilişkisi yeni bitmiş biriyle birlikte olma korkusunu ondan ayrıldıktan sonra atlattım. çünkü onda iyi niyet gördüğüm birinin beni bu şekilde kullanmayacağı bilincine ulaştım. yani iyi insanı ve kötü insanı ayırt etme yeteneğine kavuştum. en azından ben böyle düşünüyordum ama hâlâ insanların tavır ve davranışları beni aldatabiliyor. son deneyimlerimden sonra, hâlâ iyi ve kötü insanı ayırt edemediğimi fark ettim. iyi sandıkların kötü çıkabiliyorlarmış.