yerli ve milli whatsapp

bekir bozdağ bakanlar kurulu öncesi, yerli haberleşme aracı pttmessenger'ı duyurdu. öncelikle kamu idaresinde çalışanların kullanımına sunulacak olan programı, ilerleyen dönemlerde muhtemelen özel kullanıcılara da pttcell üzerinden satışa sunacaklardır diye düşünüyorum.

rtük'e verilecek olan sosyal medyaya denetim yetkisi sonrası, milli messengerın duyurulması da pek bir manidar oldu. "bütün kirli çamaşırlarınızı takip altında tutacağız"ın hükümet'cesi. (bkz:rtük'e internet yayınlarını denetleme kararı verilmesi )

yakın bir zamanda elimizde kalan tüm güzel ve sosyalleşebileceğimiz ortamların terör suçları bahanesiyle kontrol altına alınması, ohal kapsamıyla birlikte genişleyerek devam edecek gibi görünüyor. umarım haklı çıkmam. hiç haklı çıkmak istemiyorum.
https://onedio.com/haber/bozdag-yerli-wh...
buradan birine nude atsanız sikinizin kaç cm olduğunu öğrenmeyen devlet yetkilisi kalmaz.
kullanmayacağım bir uygulama olacak, zira bunların yerliden kastı gene bir arap devşirmesi olur.
bi bitmediniz yaa araba yapıcaklar silah yapıcaklar milli milli yerli özelleştirilmiş ülkemde milli lafı olması çok abeste
yine yerli ve milli olamamis bir baska girisim daha uygulama acik kaynak kodlu baska bir uygulamanin kopyasiymis yani yine tamamen yabanci
en azından resmi kurumlar için kullanılırsa işle ilgili whatsapp guruplarına yanlış mesaj gönderme durumu ortadan kalkar.
(bkz:whatsapp grubuna penis fotoğrafı atan müdür)
onun dışında özel mesajlaşmalar için hiçkimse bu uygulamayı kullanmaz çünkü bunlara güven olmaz.
yerli vaşşapa isim önerim "derinvedaapdar".
yerli watsap'a isim önerim: "naber la"! çok bizden, çok halk olmaz mı?.