13-14 mart banka boykotu

birçok tüketici derneğinin ortak aldıkları bir kararla, bankaların tüketiciyi yolunacak kaz olarak görmesini protesto etmek amacıyla iki gün boyunca yapılacak olan boykottur.
bu iki gün boyunca atm'lerin kullanılmaması, kredi kartlarıyla işlem yapılmaması, şubelere gidilmemesi, internet bankacılığı hizmetleri dahil, tüm bankacılık faaliyetlerinin boykot edilmesi öngörülüyor.
eğer bu haber doğruysa bana verilebilecek en güzel haberdir...süperdir...candır....
yanılıyorsam anlayan biri düzeltsin ama bu haliyle bir derde deva olacağını sanmadığım boykottur.

işlemlerinizi birkaç gün ertelemek en fazla yoğun mesai yapan bankacıların iki gün rahat nefes almasını sağlar. söz konusu işlemleri bankacılık sektörü dışına taşıma gibi bir şansınız yoksa eğer mecburen yine aynı kurumların kapısını aşındırmak durumundasınız.

peki ne yapılabilir? geçtiğimiz gün müşterilerin en çok şikayet ettiği kart aidat ücretleri konusunda ortak hareket etme kararı alan bankalara ciddi bir ceza kesilmişti. eğer bireysel şikayetler organize bir şekilde resmi kanallara bezdirici olacak ölçüde ulaştırılırsa, resmi kanalların daha fazla yük taşıyamayacağı noktada müdahalesi de kaçınılmaz olacaktır diye düşünüyorum.

tabii yine de insanların herhangi bir sebeple böyle toplumsal iştiraklere girişmesi güzel bir durum.
(bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)

detaylar için; http://www.medyatutkunu.com/2013/03/10/bankalara-13-14-martta-halktan-buyuk-protesto-geliyor/