15 eylül 2014 okulların açılması

yine zırvalamasına ezberci bir eğitim öğretim dönemi başladı. 4 işlemden başka bir şeyin öğrenilmediği bir eğitim yılı daha. genşler siz kendinizi geliştirin bari.
okullar gereklidir, çünkü bir toplumum düşünce, görüş, bakış açısı, perspektif, objektif, daha iyi kavrama, daha sağlıklı düşünme yani beynini daha iyi kullanma, beyninin kapasitesini daha iyi kullanmak için gereklidir. okulda öğretilen fizik, kimya, biyoloji gibi dersler günlük yaşantımızda karşımıza hiçbir zaman çıkmayacak, evet, bu doğru. insanların beynini kullanma kapasitesi 200 yılda %1 artıyor, kur'an'ın ilk insana değilde bizden 1400 yıl öncesinde indirilmesini nedeni de oydu o zamanlar insanlar beyin kapasitesinin %7sini kullanıyorlardı. kur'an'ın indirilmesi için insanların beyninin %7sine erişmeleri gerekiyordu. ilk insan ne anlasın kutsal kitaptan. günümüzde bu durum %10. okul bir nevi beyin jimnastiği, sena beynini daha iyi kullandırır ve beyninin kıvrımları arttırır. sende üreyerek gelecek nesillere aktarırsın. şimdiki neslin daha cingöz olmasının sebebi bu ya da yaşanmadan birçok şeyin sonunun tahmin edildiği gerçeği.
7'den doktoraya herkesi bunalima sokan olay tabii ki. uzuluyorum kucuk cocuklarin sirtlarinda kendilerinden buyuk ici kalas gibi malzeme dolu cantalarla okula surunduklerini gorunce. bu sene de pek cok cocuk dayak yiyecek, pek cogu sinif arkadasi tarafindan tehdit edilecek, alay edlecek, cikisa cagirilacak.


escinsel cocuk/gencler icin gelecek yaza kadar baslayan bir izdirap surecidir okullarin acilmasi. sakin olun ve sogukkanliliginizi koruyarak kurtulmaya bakin.
(bkz: it gets better project)

ne alaka okullarin acilmasi ile bilmiyorum ama; kuranin indirilmesinin sebebinin insanlarin beyninin yuzde bilmemkacini kullanmasi ile ilgisi yoktur. eger bu islamik bir kaynakta yaziyorsa zaten tartisilmasina bile gerek yok. bu isin, insanlarin hikayelere inanma ve suru psikolojisi ile alakasi var daha cok. teknik olarak insanlarin beyninin %10'unu kullanmasi diye de birsey yoktur. beyin boyle dolmayi bekleyen bir sarj degildir en nihayetinde. beynin jenerasyonlar boyunca gittikce gelisme evrimi ve bu konunun islam ile ne kadar zit bir paralellikte gidebilecegi konusunu acmadan, suraya bir goz atmakta fayda var.
http://www.evrimagaci.org/makale/260

sabah ve öğlen okula yollamalar, akşam ütü iki farklı saatte okuldan karşılamalar, akşam kaplanan onlarca kitap, defter. bugünün notları böyle.