17 şubat 2016 ankara'daki patlama

yaklaşık bir saat önce, genelkurmay başkanlığı yakınlarında gerçekleşen patlama.

muhtemelen terör saldırısı, ölü ve yaralılar var.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-an...

ve jet yayın yasağı.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-an...
laf soktu diye adamın yaşadığı yeri tespit ettirip evinden aldırabilecek teknolojiye sahip ama patlamayı kim yaptı bunu tespit edemiyorlar pes dedirtti
hayalet devletler böyledir işte...
silahsız, masum ve muhalif yurttaşlarını avlarken şahin ve iblis kesilir; ama, devlet aygıtının teknik, idari ve hukuksal örgütlülüğünü göstermesi gereken kritik hizmetlerde çuvallar ve nal toplar.
doğal afetlerde yüksek can kaybını önleyemez; can kurtarma hizmetlerinde yetersizdir; hırsızı bulamaz; katili uzun süre içeride tutamaz; faili meçhullerde varlık gösteremez; dış ülkelerin istihbarat örgütleriyle sidik yarıştıramaz;...vb. çünkü, asıl görevlerini verimli gerçekleştirmek gibi bir geleneksel hedefi ve vizyonu yoktur.
türkiye cumhuriyeti de böyledir.
akp döneminde de, askeri hayalet rejiminden, imami-polisiye rejime dönüşmüştür, fakat, özde bir yenilenme olamamıştır.
çünkü, osmanlıdan devralınan devlet adabı aynıdır: "devlet herşeyin üstündedir ve herşeyden daha çok korunmalıdır"
hele bir de, akp gibi bilimsel ve örgütsel temeli olmayan bir dinci-intikamcı anlayışın, ülke içinde 2008'den beri özenle uyguladığı tek parti devleti felsefesi ile dış politikadaki ilkesizlik ve itlik politikaları da birleşince, herşeyin ele yüze bulaşması ve ülkenin bataklığa saplanması son derece doğaldır; temel fizik yasalarına ve toplumsal teorilere de uygundur...
patlamadan bu ana kadar sürekli feysbuka bakıp duruyorum ankara'daki tanıdığım insanlar ne yapmış merakıyla.. bir kısmı patlama bölgesinden dakikalar öncesinden ordan geçmiş, bir kısmı da çeşitli sebeplerle orda olması gerekirken aksilikler çıkmış ve geç kalmış vs. ardından feysbuk "hayattayım, güvendeyim" gibi bir icat çıkardı ve birçok kişi bunu işaretledi..

dakikalarla hayatta kalabildiğin anlık bildirimlerle güvende olabildiğin yer: yeni türkiye

edit: ve lütfen her ne olacaksa bir an önce olsun, topluca ölüyor muyuz göç mü ediyoruz, oracı buracı mı oluyoruz ne olacaksa nolur olsun artık. zerre de umrumda değil. 1 kişi geldi ve gitmiyor resmen türkiye'nin altını üstüne üstünü altına getiriyor, ne iyi ediyor diye de ezik ezik izliyoruz..
''ölümlerimizin markası var;sur,ankara,roboski vs'' demişti bir arkadaş. bu da yeni markamız. ''17 şubat ankara patlaması''
ankara'da ikinci patlama oldu. son bilgilere göre 28 ölü, 61 yaralı. yayın yasağı geldi, twitter kapatıldı. bkz:türkiye. cizre'de bodrumlarda işkence edilmiş, elleri yüzleri kesilmiş, toplu halde katledilmiş ve yakılmış olarak bulunan insan sayısı 200'ü geçmiş bulunuyor. idil tanklarla bombalanıyor. 1 saat önce diyarbakır'da çok şiddetli bir patlama duyuldu, patlamaların sebebi henüz bilinmiyor. içişleri bakanı ankara'daki patlamayı sadece "kınıyor".
(bkz: 17 şubat diyarbakır'daki patlama)
(bkz: cizre)

nerede bu istihbarat birimleri dedirten vahim olaydır.
bir kez daha terörü lanetliyoruz.hayatını kaybedenlere allah rahmet eylesin.yakınlarına da gani gani sabır versin.
yayın yasağı getirilmesi hasebiyle, sorumlunun kim olduğu da gayet net bir şekilde anlaşılıyor. tabii, olan yine ülkenin insanlarına oluyor. çok yazık. cidden çok yazık.
şimdiki milli istihbarat teşkilatı başkanı hakan fidan zamanında ne demişti ?

(bkz: gerekirse suriye'ye dört adam gönderirim türkiye'ye 8 füze attırıp savaş çıkartırım )

yada verin 400 vekili bu iş huzur içinde çözülsün

başka sorum yok hakim bey.

eskiden bu toplumun iyiliğe güzelliğe ihtiyacı var derdim çünkü içinde yaşayan insanların içindeki iyiliğe kesinlikle inanırdım. artık bu düşüncem yok artık bu toplum ; adam kayırma, rüşvet, ırkçılık, faşizm ve masum insanların ölümleriyle gurur ve sevinç duyma safasına geldi *
savaş masturbasyonuna deliler gibi bağlı ve artık tek düze ilerliyor.
herkes fanatik ve bağlandığı şeyi körü körüne inanıyor hiç eleştirmeden. eziliyoruz dışlanıyoruz ve bu yüzden sesimizi çıkardığımızda ise terörist ilan ediliyoruz
yani kısaca bu toplum tamda bu adamlara layık. alsın ve tepe tepe kullansın o meşhur %48.48 ve %11.9'unuz
ölenlere allah rahmet eylesin
bu memlekette hayatta kalabilmek büyük bir başarı.
birgün eşe dosta işe gidiyoruz diye çıktığımız evlere bu şerefsizlerin politikaları sonucu dönemeyeceğiz.
o noktada bomba patlatabilen biri her yerde patlatabilir.
bu şerefsizlerin politikalarının bedelini kendileri değil yine bizler ödüyoruz.
daha ne diyelim?
tüm bunların bir bedeli olmalı.
saldırıyı ypg üstlenmiş. sözlükteki pkk-ypg sevicilerinin sesini kesmiş olaydır. herbir boka atlıyordunuz, "teröristse insan yahu, ühü ühü öldürmeyin" diye, şimdi ölen sivillere niye sesiniz çıkmıyor? ayrıca hdp, meclisteki kınama metnine imza atmamış. sözlükteki hdp sevicilerine duyurulur. hani o eşcinsel destekçisi dediğiniz partiniz var ya, o atmamış işte. lgbt'nin şerefsizi olmaz diye düşünürdüm eskiden de, bu sözlükte ne kadar şerefsiz var yahu. umarım bir araba kazasında acı çeke çeke ölürsünüz. umarım pkk'nın bir sonraki hedefi bu hdp-pkk seviciler olur.
ypg resmi açıklama yaptı, saldırıyla alakaları olmadığını belirtti.
tabii kaynağınız havuz medyası ya da kaynak götüm olunca ypgye yüklemeniz normal. hdp binasına yönelik saldırıları ve hdp mitingine bombalı saldırıları da dhkpcye ( politikaya hakim olanlar bunun imkansız olduğunu bilir.)yüklemişlerdi asdfghjkl

edit: kızım ypg yaptı diyorm ndn inanmiysn

asdfghjkl
ypg tabii ki öyle diyecek. saldırıyı biz mi yaptık diyecek. al bu video da ypg sevici dalyarakların götüne girsin: http://twitter.com/selcukuygur/status/70...

sanki bu taptığınız yarak ötesi terörist kurumlar çok masum da. daha demin pkk bir askeri konvoya saldırı düzenledi.

insanı zorla kürt düşmanı yapıyorsunuz. *

size banlanmak uğruna küfür edecektim de vazgeçtim. en büyük küfür zaten varlığınız. bu siteyi de karıştıramayacaksınız.

not: lan otobüse binicem, sakın patlatmayın otobüsü falan. patlatıyorsanız gidin politikacıları patlatın.
al bu da başka kaynak. bak bakalım ypg ne demiş. tabi siz terörist dalyarraklar olduğunuz için ypg'nin bu konuşması hoşunuza gidiyor.

http://www.birgun.net/haber-detay/ypg-li...

http://twitter.com/Mister_Freud_/status/...

inşallah türkiye'nin doğu tarafını alırsınız da def olup gidersiniz, biz de kurtuluruz. sonra ne bok yiyorsanız yiyin.
varlığını küfür ve hakarete borçluyken küfür etmeyecekmiş. kendini her ifade edişinde karşıt görüşlü olduğuna hakaretler yağdırırken küfür etmeyecekmiş, sevsinler. karşı tarafa sürekli küfürler ederek tahrik edip küfür etmesini sağlamaya çalışırken bizim asıl görevimiz
sözlüğü karıştırmakmış asdfghjkl
herhangi biri küfür içeren entrymi tespit etsin, gitsin modlara şikayet etsin. hatta benim kendi talebimdir,cagrimdir modlara; küfür ettiğim entrylerimi saptayıp gerekeni yapsınlar. mümkün olduğunca karşı tarafin kisilik haklarina saldirmadan fikrimi ifade etmeye calisirim surekli saldiriya maruz kalmama ragmen. agir tahrik altinda olmama ragmen.
her fikir ifade edişimizde damlayıp fikri ifade edenlere yönelik kişilik haklarına saldırırken küfür etmeyecekmiş, ay minnoş.

yo bayım, sizle fikir ayrılığı içerisindeyiz. bu bizim teröristliğimizden dolayı değil sizin tahammülsüzlüğünüzdendir. cahilliginizden ve at gozlukleriyle dunyaya bakmanizdir. neden mi at gozlugu; aciklayalim.
bir video koyarak ispat sunuyor ya şimdi mübarek( burada kaynağı ypg), aynı örgütün resmi açıklamasını örnek gösterirken siz bunu kabul etmiyor ama yine aynı örgütten argüman sunmaktan da kaçınmıyor. şimdi sorsan desen ki ypgnin videosuna inaniyosun madem aciklamasina neden inanmiyorsun, tutarlilik acisindan bunu yapman gerekir. ama hayir, tutarli degildir. sahip oldugu at gozlugu buna engeldir.neye inanmak istiyorsa ona inanir dolayisiyla objektif bir bakış açısından uzakta kalır.

bize( bana) gelince; milliyetciligin ilkellik oldugunu dusunurum. kürt cephesinden de böyledir, türk cephesinden de. kürt milliyetcilerinin ( ki pkkyi de kürt milliyetçisi olarak nitelendiririm) eleştirdiği türk milliyetcileriyle ayni konuma dustuklerine taniklik ettik defalarca. milliyetcilik bir batakliktir. mahkum edilmesi gerekir. musamaha gosterilmemesi gerekir.
burada konuşulan konu bu değil nitekim. burada konuşulan ilkel milliyetçi duygulariyla saga sola saldirmaktir.

burada görülmesi gereken esas nokta; suriyeye mudahale etmek isteyen, bu savasa dahil olmak isteyenlerin ( cihatcilara sagladigi silah destegini de dusunecek olursak) saldiriyi apar topar ypgye yuklemeye calismasidir. ypgyi bahane ederek suriye sahasina mudahale etme istegidir.

he dedigin gibi, aynennnn.
sorumlusunun ta kendimiz olduğumuz patlama. hep aynı pislik. ben kenimi bildim bileli bu böyleydi, gelecekte de böyle olacak.

sadece katliamlar değil kazalar, tedbirsizlikler, tecavüzler vs soma, sivas, suruç, susurluk* ve daha niceleri.. o kadar cahiliz ki nereye çekseler oraya uzuyoruz. bizim diğer mahvedilmiş devletlerden ne farkımiz var ki sonumuz farklı olsun. ama şu bir gerçek ki türkiye hiç bu kadar basiretsiz ve yozlaşmış olmamıştı. acınacak hale geldik resmen.
devleti ortadan kaldıran, satılmış haindir sorumlusu.

çıkıp, ben allahım, dese; alkışlayacak kör kitlelerdir sorumlusu.

pkk- ypg- işid hepsi aynı bokun laciverdi. o olsa ne, öteki olsa ne. stratejicilik oynamaya bir, "sözde baş" yeter.

olan masum canlara oluyor. malın biri, bu cümleden bile nefret çıkarmayı başarmıştı zamanında.

her iki tarafın, üç tarafın, beş tarafın, 8 tarafın faşistleri; hepinizin canı cehenneme! her tarafın malları, andavalları canınız cehenneme!

hepinize lanet olsun.
saldiriyi tak ( teyrebazen azadiye kurdistan-kurdistan ozgurluk sahinleri) ustlenmiştir.
bundan günler önce bir açıklaması olmuştu sivil halkı hedef alacağına dair.
milliyetçi bir oluşum, zamanında ankara ulus'ta anafartalar carsisinda canlı bomba eylemi gerçekleştirip sivil halktan, işine gidip gelen insanların ölümüne sebep olmuştu.
mantıkları ise; madem doguda her şehir yaniyor madem biz şehirlerimizde yaşayamıyoruz türkleri de kendi şehirlerinde rahat yasatmayacagiz, batıyı cehenneme cevirecegiz.
yanlis hatirlamiyorsam, ormanlık alanlara yönelik sabotaj eylemleri de vardı.

saçma sapan bir oluşum. tekrarlamakta fayda var; milliyetçiliğin her türlüsü batakliktir. bir takım politikalar sonucu ölüme mahkum edilen sivillerin sorumlusu baska siviller degildir.
hesabın varsa savas politikalarının uygulayicilariyla görmen gerekir bu hesabı.


tak aciklamasinda eylemcinin kimligi ve dogum yerine kadar herseyi paylasmis.
hasmetluler ise ypgye yikip farkli kimlik aciklamislardi.
acikladiklari kimligin soyadina sahip aile ise reddedip bizde bu isimde tek kisi var o da 60 yasinda demisti.

haydi bakalım; ayiklayin pirincin tasini.