2020 olimpiyatları için hazırlanan istanbul tanıtım filmi

ossuruktan teyyarelikte altın madalya kazanan tanıtım filmidir. ulan arkadaş bu ülkenin hiç mi sanatçısı, şarkıcısı yok da rihanna'nin dandik diamonds şarkısı arka fonda çalıyor? ama doğru tarkan falan zinhar olmaz, çünkü onlar gezi'ye destek verdi. bir de maşallah görüntüleri izleyen istanbul'u new york falan sanır. mini eteklerle içki tokuşturan sevgililer, yollarda birbirlerine sarılmış manzara izleyen sevgililer! ulan siz değil miydiniz kızlı erkekli merdiven çıkıyorlar diye bağırıp çağıran, renkli merdivenleri eşcinselleri yüreklendiriyor diye tu kaka ilan eden? ne oldu da çapulcu diye hakaret ettiğiniz gençleri imaj için reklamlarınızda kullandınız? madem türbanlı kadınlardan ve ak gençlikten utanıyorsunuz açıkça söyleyin. ama doğru olimpiyatlar için inşaat lobilerinizin elleri kaşınıyor, para için gazlara boğduğunuz gençlerin aydınlık yüzlerine ihtiyacınız var. öyle bir nefret ettirdiniz ki hükümetinizden, senelerdir istanbul'a yakışır dediğimiz olimpiyatları sizin yüzünüzden istemez olduk. tanıtım filminizi de olimpiyatlarınızı da alın başınıza çalın.
objektif olarak tanıtım filmlerine göre bir seçim yapacak olursam tercihim kesinlikle tokyo olurdu. fakat bu tanıtım şeysilerinin tamamen formalite icabı olduğunu söylememe gerek yok sanırım. hangi şehir (dolayısıyla ülke) uluslararası anlamda rant kapısı olacaksa onu seçiyorlar. istanbul bu anlamda başı çekiyor diyebilirim. tokyo da her anlamda müthiş görünüyor. madrid'e olanak dahi veremiyorum nedense. tabii hâla avrupa lobisi denen şey geçerliliğini yitirmediyse.
istanbul ve madrid in tanıtım filmleri birbirlerine çok benziyor. sporla alakalı görüntü olmaması bakımından, madrid'in hızlı treni de var falan. tokyo tamamiyle spor organizasyonu oldugunu tanıtım filminde göstermiş, sporcularını göstermiş, minik bir de kırmızı kalp, gayet başarılı. birde şu var ne kadar aciziz kendi müziğimizi bile kullanamıyoruz kendimizi tanıtırken. istanbul modern ha. çok yazık çok.

ahanda son 3 e kalan şehirlerin tanıtım filmleri,

bu da sunum filmi. bu sefer rihanna yok. 2020 yılına ait gelecek tasvirleri var. bir ütopya mı yoksa distopya mı, siz karar verin.

ec823