23 eylül 2016 acıbadem metrobüs kazası

eksiseyler.com

acıbadem'deki kaza sırasında metrobüsün içinde olan bir sözlük yazarının gözünden olay anı
istanbul acıbadem'de bu sabah saatlerinde bir metrobüs, yoldan çıkarak d-100 karayoluna daldı ve birçok aracı altına aldı. henüz olayın şokunu atlatmaya çalışırken bir de olayın bir yolcunun metrobüs şoförünü darp etmesi sonucu gerçekleştiğini öğrendik. olaya tanık olan sözlük yazarı ''etrak'' kaza anını anlatıyor.

kazayi yapan metrobusteydim. elim ayagim titredigi icin ancak yazacak kadar kendime geldim.

korugun hemen onunde yola ters oturuyordum. acibadem duragina geldigimizde bizim metrobus durdugunda on yarisi durakta iken arkasi ise duraga girememisti. on kapida duran bir yolcu sofore "niye kapiyi acmiyorsun" dedi. sofor once cevap bile vermedi ama yolcu "acsana kapiyi" diye yuksek sesle soyleyince sofor "acmiyorum" dedi. "nasil acmazsin" deyince sofor"istedigim yerde acarim sana ne" dedi ve bunun uzerine yolcu soforun ustune yurudu sofor ayaga kalkti tam kavga cikacakken yolcular araya girip ikisini de sakinlestirdi.

bu arada ondeki metrobusler duragi bosaltince bizim metrobus ilerleyerek duraga girdi ve butun kapilari acti. soforle tartisan yolcu gerilimden dolayi inmeyi unuttu veya vazgecti. tam kapilar kapanip hareket edince 3-5 saniye sonra yolcu bagirarak sofore saldirdi ve buyuk bir gurultu ve sarsintiyla metrobus yan yola gecti ve o an cok uzun gelen bir sure sonunda bir yere carpip durdu. herkes savrulmus, yerlere dusmus ve ciglik cigliga bagiriyorlardi. kapilar guclukle acildi ve metrobusun altina aldigi bir arabanin bagaji uzerinden atlayarak indik.


ozet: kazanin olus sebepleri

1- metrobus tam duraga girmeden kapilarin acilmadigini bilmeyen bir yolcu,

2- sabah sabah yolcuya durumu izah etmeye usenen ve ustelik ukalaca "istedigim yerde acarim" diyebilen bir sofor.

bu kadar mi her an cildirmaya hazir bir milletiz?

bundan daha ozeti olamaz. ıki delinin canini yaktigi onlarca kisi. su ana kadar olum haberi gelmedigine seviniyorum. dilerim gelmez de.

http://seyler.eksisozluk.com/acibademdek...
burada hala suçlu tek kişinin şemsiyeyle sofore saldıran adam olduğunu düşünüyorum. eğer her tahrik ve laf atmada birilerine şemsiyenin sapıyla vuracak olsaydık hepimiz agzi yüzü dağılmış halde gezerdik. hadi sinirlendin vurcam diye koydun kafana gerizekalı niye durakta durduğunda değil de metrobus hareket ettikten sonra vurup o kadar insanın canını riske atarsın ?

bir otobüste şort giydiği için tekmelenen kadın vakası daha. hayır yine anlamıyorum hiç mi kimse o metrobüste adamın ağzını yüzünü dağıtmadı.
şerefsizin biri yüzünden yaşanan vahim kaza. ulan ne sabırsız ve kendi otokontrolünü sağlayamayan bir deli çukuru oldu bu ülke. 11 yaralı haberi var. ölüm olmamasına sevinsem mi, bu vahim kazanın sebebiyle üzülsem mi bilemedim.