26 şubat 2012 hocalı katliamı yürüyüşü

taksim meydanında yapılan yürüyüş. anma değil, protesto değil tam bir gösteriye dönüşmüş yürüyüş. ermeni soykırımı yasası sonrası devletin misilleme tarzında finansmanını sağlayarak böyle bir anma gerçekleştirmesi biraz iki yüzlülük. hocalı katliamının 20. yılı şimdiye kadar kim böyle bir anmadan haberdar oldu. rahatsızlık anılmasında değil elbet unutulmamalı 92 de yaşanan vahşet; lakin devletin bunu kullanması ayrı bir utanç. tüm faşizan sözlerin havada uçuştuğu, bunun yanında hiçbir petrol şirketinin adının geçmediği, rusyanın hiç işe karıştırılmadığı bir gösteriden ibaretti. ırksal bir nefreti körüklemeden başka bir işe yaramamıştır.

hrant dinkin ölümüne gönderme yaparken neyin anması oluyor.

ayrıca yürüyüşe konuşma yaparak destek veren idris naim şahinin önünda açılan küfürlü yazılar sinirleri alt üst etmeye yetiyordu örnek: "hepiniz ermenisiniz hepiniz piçsiniz"
fransada ermeni soykırımını inkarı suç sayan yasanın rövanşını almak için hocalıyı kendine malzeme yapan ve hocalı katliamında yaşamını yitirenlerin kemiklerini sızlatan şovenist soytarıların hükümet destekli aktivitesidir.