29 temmuz 2017 kıyafetime karışma yürüyüşü

dün saat 19.00 da kadıköy bahariye caddesinde gerçekleşen yürüyüştür. son zamanlarda oldukca fazla yaşanan yobaz ve iğrenç mahlukatların otobüs ve minibüslerde gerçekleştirdikleri saldırılar ve diğer tacizler protesto edilmiştir. yürüyüse çağrı olarak bircok iett otobüsüne askılıklarla şort ve mini etek asılmıştır.
umarız toplumda işe yarar. şu ara şort giysen yaftalanıyorsun. daha demin şortlu iki kız arkadaş bisiklet sürerken banklara oturup dinlenelim dedik.

türkiye'nin en batı şehrinde yaşıyorum bu arada. neyse gece saat 22:00 dolayları da olunca dedik en azından kızların olduğu bir bank bulalım. güvenli bir yere oturduk diye sevinirken oradaki kızlar kalktı ve kimse kalmadı etrafta. iki tane hayvan belirdi yan banklara... ama öyle pis bakışları var ki resmen tecavüz etme olayını gözüyle yaptı pislikler. laf söyleye söyleye gittik başka yere oturduk. bu ülkede kadın olmak gerçekten zor. erkekler neden böyle anlamıyorum.

ben erkek olsam değil şort giyene, çıplak olan kadına bile bakmam. bana çok ters. umarım değişiriz diyeceğim de ben sanmıyorum.
daha dün gece yine maçka parkında bu sefer bir kadına özel güvenlik "bu kıyafetle burada dolaşmana izin vermiyorum" diyor. videoyu paylaşıyorum.