31 mayıs 2014 taksim gezi parkı buluşması

taksim gezi parkı direnişinin birinci yıl dönümünde taksim dayanışmasının ve bir çok sanatçının çağrı yaptığı buluşma. saat 19:00 da başlıyor. polis şimdiden hazırlıklarını tamamlamış. toplu taşıma araçları yine taksime girmeyecek. umarım yine can kaybı yaşanmaz polis halkı öldürmez !
http://www.mynet.com/haber/guncel/sanatcilardan-gezi-videosu-1265577-1
gezi'de kimse kimsenin piyonu değildi; herkes bedenen kendi hakları, istekleri, talepleri için oradaydı. istenilen, istenmeyen, alıp verilemeyen bir durum yoktu. yer gezi, lice, rojava, amed, dersim, hatay, soma, ankara, izmir vs. neresi olursa olsun, bu ülkede bu sistem ve iktidar birilerinin canını her gün almaktadır ve almaya devam edecektir. sen oturduğun yerden kıymetli olduğunu düşündüğün canını korumak isterken yine birileri öldürülecektir.

unutursak kalbimiz kurusun.
astım hastası olduğum içın katılamıyorum ama iyi bir maske bulursam gidicem
akp hükümeti polis terörüyle bu buluşmaya tahmin edildiği gibi izin vermemiştir. artık 1 mayıstan sonra nurtopu gibi bir de 31 mayısımız oldu. sadece taksim değil yurtdun bir çok şehrinde kutlanmaya çalışıldı. bir çok gözaltı vardı. polis şiddeti yine inanılmaz boyuttaydı.