açık gay

içinde birikmiş bütün pisliği sıçıp, sifonu çekip klozetten çıkmış geydir. haa bundan böyle hayat onun ağzına sıçmaya yine devam edecektir ama, yinede hafiflemiş, rahatlamıştır. hayat mücadelesine kaldığı yerden daha güçlü olarak devam eder.
out yaşamak durumunu aklıma getiren başlık.

sanırım açık gey denirken, bu durumu saklama gereği duymadan rahatça yaşamak mucibinde hareket etmek iradesi ahzolunmak istenmiş. gay olma durumunu açık yaşama ya da gizli yaşama pek çok faktöre göre değişse de, temelde kişinin iradesine bağlı olduğundan "isteyen açık yaşar isteyen kapalı" şeklinde durum tahlili yapılabilir.
biz kimliğimizi ne kadar hayata geçirip geçiremediğimizi tartışıp duralım, '' kırk yıllık gayim böyle açıklık görmedim '' sözünü aklımıza kazıyan ethem sancaktır.

(bkz: böyle bir ilahi aşk iki erkek arasında olabiliyor)
cesur geydir. ayrica kafasi da rahattir. yillarca saklanip millete milyon tane yalan soylemenin, baskasi gibi davranmak zorunda olmanin gey sakalar ve dalga gecmelerle ugrasmaktan cok daha agir bir yuk oldugunu bilen, akilli geydir. acik derken elbette kisinin yakin cevresine acik olmasindan bahsediyorum. yoksa imsanlar isinden kovuluyor falan... (bkz: whereof you cannot speak thereof you should remain silent)
valla bu ülkede gayet herkese açık, facebook profilinde falan da açık, gayet de güzel yaşayan, sevilen, ailesi dahil herkes tarafından kabul edilmiş (kabul etmeyenler de siktirmiş gitmiş), işinden falan da olmamış, hatta gayet de kariyerli falan eşcinsel kişiler tanıyorum, çok da ütopik birşey değil bu.

bunun tersi de sözlükte gizli gay başlığında yazılmış.