adını feriha koydum

sadece orada bir yakışıklı var onun için izliyorum bu diziyi
diziyi izlemem ama geçenlerde bir arkadaşımız toplantıda samimi bir ortam yakalandığında küfür mahiyetinde söylemiştir. toplantıda küfür edilmeyeceği için güzel bir uyarlama yapıp bizi kırıp geçirmiştir.

(bkz: adını feriya kodumunun çocuğu)
inanılmaz klişe konusu olmasına rağmen kaçırmadan izlediğim dizidir. emirin babası ile bir hafta aynı yatağa girsem doymam.
bir arkadaşla tanıştıktan sonra dizinin sadece bir bölümünü izledim ve direk o arkadaşı aramıştım. dizideki emirin ta kendisi sandım fakat sadece benzeriymiş. böyle haberim olmuştu diziden ve sonuç olarak da sevmedim diziyi iizlemiyorum. *
bir sezon boyunca fragmanlarını izleyip dalga geçtiğim, sonra oturup tüm sezonu on günde bitirdiğim ve ikinci sezon başladığından beri cuma günleri cep telefonumu kapatıp izlediğim dizi.
adının "ferihanın erkekleri" olarak değiştirilmesini istedigim dizi.
ayı sözlük magazin gururla sunar!

ayı sözlük magazin ekibinin en yeni, en çıtır, en seksi üyesi olduğumdan, hemen bir haber peşinde koşmaya başladım. işbu dizi de gelecek sezon için onlarca haber niteliği taşıyan dedikoduyla çalkalanırken, bu işe bir el atma zamanının geldiğini düşündüm ve kolları sıvadım. magazin servisi bile olsa araştırmacı gazeteci kimliğimden ödün vermeden geceli gündüzlü çalışıp sizlere muazzam bir haber dosyası hazırladım!

azzzz sonraaaa!

dizinin senaristlerinden melis civelek'i birkaç gece önce laila'dan çıkarken yakaladım. aramız çok iyi. enseye şaplak, mmm, ele çak bi' beşlik modundayız onunla. laila çıkışı "meliscim ya n'aber? nasıl gidiyoooo?" diye sırnaştıktan sonra dönüp duran dedikodular hakkında bilgiler aldım.

şok! şok! şok!

melis "ya aslında biz diziyi 4 sezon ve toplam 25 bölüm olarak düşünmüştük. her bölüm 40 dakika sürecekti. pilot bölümü çekip hbo'ya yolladık. ama türkçe çektiğimiz için anlamamışlar" dedikten sonra ekliyor "ve işte burdayız."

varan 1: feriha ölüyor!

"melis'im civelek'im, duyduğuma göre feriha (hazal kaya) ayrılıyormuş. nedir son durum?" soruma bir iç geçirmeyle cevap verdikten sonra devam ediyor, "ah sorma lost'um soul'um, çok hüzünlüyüm, çok kederliyim, çok! feriha ölecek. ama buna da bir çare bulduk. meğersem feriha'nın periha adında bir kardeşi varmış. ikizi olmasına rağmen pek feriha'ya benzemiyor. periha, feriha'dan iki dakika sonra doğmuş. sonra hastanede kaybolmuş. ama yeni sezonla birlikte dönecek geri." diyor.

periha'nın hüzünlü hikâyesi!!!

periha ismini garip bulduğum için anlamını sordum. ona da kulp bulmuşlar: "ya, çok trajikomik o (gülüyor) nüfus müdürlüğüne gidiyorlar. perihan koymak istiyorlar bebeğin ismini. ama yaşlı nüfus müdürü sondaki n harfini koymayı unutuyor, periha oluyor ismi (kahkaya atıyor)"
"hehe ok" deyip geçiştiriyorum bunu.


gelecek sezonda yine cnbc-e ekranlarında olacak adını feriha koydum'u kaçırmayın!


düzenleme:
reuters'te çalışan can dostum güzel insan will walker cep telefonundan aradı. "ya, abi, çok uzun tutamicam. biliyosun, cep telefonundan ülke dışını arayınca çok yazıyo. laila yıllar önce kapandı" dedi. şoklardayım!

düzenleme 2:
cnbc-e'de çalışan seksi fakbadim murat üzel "aşkitom gelsene bana" mesajından sonra, yeni bir mesaj yolladı: "bebeğim ya, adını feriha koydum bizim kanalda değil, show tv'de yayınlanıyor". nasıl yani ya?

düzenleme 3:
magazin benlik bir şey değilmiş. bundan sonra pulitzer için çalışacam.
istifa ediyorum.
evin dış kapısını açıp paspasın üzerinde görülen boka verilen tepki gibi olan dizi ismi. sert ve öz. adını feriha koydum.
su repliklere sahip tirt dizi:

"ben kotuyum...ben disliyim...ben gucluyum...ben masum degilim dimi?? o yuzden zarar gormem...sadece saflarin kalbi vardir...ve sadece onlarin kalbi kirilir...ve sadece onlar uzulur dimi? sen...sen benim hatam yuzunden gittin gulsumle yattin...benim yuzumden evlendin...benim hatalarim, benim pisliklerim, hepsi benim yuzumden dimi?"

sen ne hatundun be hande gezgin... sen cansin... seni seven canan... senin gibi turkiyenin yaratip yaratabilecegi en muthuslu kotu kadin dururken adini feriha koydular ya... onlara da yazik.