adları bir türlü hatırlanamayan şarkılar

bir şekilde bir yerde duyulan ya da dinlenilen belki de yıllar geçtiğinden unutulan vb. gibi sebeplerden dolayı bulunamayan, adamın içini kemiren şarkılardır.
en meraklarımda bir tanesi yıllardır kemirmekte beynimi, yıllar önce ilk cine5'te daha sonraları show tv de yayınlanan, öykü serter'in* sunduğu 5'te 5 programında izleyip dinlediğim bir şarkıdır bu. yine ismini hatırlayamadığım -bi ihtimal izlanda olabilir- iskandinavya ülkesi çıkışlı bir hatun kişisi söylüyordu, ilginç bir keşfedilme öyküsü vardı sanırım, şarkıda %100* gibi bir kelime geçtiğini hatırlıyorum ve yine şu aha ha aha ha aaa aaa aaa aaa kısımları vardı. klibide dağ tepe gibi bir yerde sepya ve siyah beyaz gibi bir görüntü kalmış aklımda, sene 99, işte böyle. bi bulduru verin,hayatıma renk katın lan.
bana ara ara google arama kısmına, hani böyle tren camına kafasını yaslayan, balgamlı sesli, bilekliği süper adamın şarkısı, yazdıran alzheimerla tatlandırılmış illet durum. bir kere metrobüste geldi aklıma bir şeyler daha ama ellerimi kullanamadığımdan yazamamıştım inince gene unutup kahrolmuştum.
malatya'da bir restorandayken* son bir kaç saniyesini dinleyebildiğim ve vurulduğum ispanyol bir şarkının sözlerini aklımda tutmaya çalışarak bulmak için didindiğim ve sonunda bulduğum şarkılardan biri bu gruba girmektedir* ve o şarkı gelsin

pochill - porque
96 yazının büyük hitlerinden coco jambo ile en çok dinlenen parçalarından biri olan, sadece"el mando" kısmını hatırladığım şarkıda bunlardan biriydi az önce denk geldiğim, l'ombelico del mondo - jovanotti. senelerdir aklımın bir köşesindeydi, bir rahatlama geldi aq.
melodinin tanidik geldigi fakat adinin bir turlu hatirlanamadigi sarkilardir.
rahatsizlik verir cunku kafanizi kurcalar ve hatirlamak icin cabalarsiniz. bir sekilde hatirladiginizda ise rahatlarsiniz.