aile arasında

gülse birsel'in çekimlerine başladığı yeni filmi. 2018 kış mevsiminde gösterime gireceği bekleniyor.
oyuncu kadrosu şöyle;

engin günaydın, demet evgar, erdal özyağcılar, devrim yakut, fatih artman, gülse birsel, derya karadaş, şevket çoruh, deniz hamzaoğlu, su kutlu, devin özgür çınar, ayta sözeri, ünal yeter ve arif erkin.

1 aralık'ta sinemalarda olacakmış. fragmanları;umarım güzel bir hasılat yapar. recep ivedik, cumali ceber gibi saçma sapan filmlerden daha çok hasılatı hakediyor.
gülse birsel yıllardır avrupa yakası ve yalan dünyada izlediğimiz orjinal karakterler gibi , yine yüzünüzde tebessüm bırakan karakterler yaratmış.hem senaryo hemde oyunculuklar iyi olunca sıkılmadan izlenecek yeryer güldüren eğlenceli bir film olmuş.
filmdeki en aklı başında insanın trans bir birey olması ve namuslu geçinenlerin gerçek yüzünü gösteren sürpriz finaliyle toplumun çarpık ahlak algısınada dikkat çekilmiş.bu yüzden filmi ayrıca sevdim.
trans karakter ayta sözeri çok iyi oynamış ve kendine hayran bırakıyor karakter olarak. türk sinemalarında , dizilerinde lgbti karakterlerin olması bizim için harika bir şey.

filmin ne yazık ki çok olumsuz bulduğum yönleri de var onları da yazayım. sürekli namusluluk ve adamlık vurgusu yapılması aşırı itici olmuş. sanki namuslu olmak gerekliymiş ve namussuzluk kötüymüş gibi. namus denen şey gerici topumun iğrenç dogmalarıdır.
filmin gişede kısa sürede elde ettiği başarıyı kamera arkası görüntüleri de içeren bir kliple kutlamışlar.
iki saat boyunca yüzünüzde bir tebessümle kahkaha atmak istiyorsanız gidiniz ve sorunları iki saatte olsa askıya asın
gülse birsel öksürüp videoya çekse onu bile izlerim, keza sırf fragmanında bile yerlere yattım, güzel insan gözlemleri, yerinde bel altı espriler, ve gülmece dozunun dört dörtlük olmasıyla komediyi zevzek recep ivedik filmlerinin aksine hakkıyla yapan bir film.
3. haftasının ilk günündeki seyirci sayısı star wars the last jedi'nin ilk günündeki seyirci sayısından fazla. tebrik edilesi. duygular, espriler, müzikler falan o kadar yerli yerinde ki, 1 sn sıkılmadan filmi izleyip zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. hala izlemeyen varsa gidin izleyin anacım.
reklamı iyi yapılmış olan film. izlemek lazım.
gülse birsel'in hep vurguladığı "gıcık/itici" karakteri oynaması pek hoş durmamış.
ayta sözerinin sesini ön planda tuttuğu bir rolle taçlandırmış olması hoş olmuş.
olayın fake aile kurgusu üzeirne olması güzeldi ama nikah töreninde aşşırı absürtlükler bir miktar sıktı.
trans karakter için ara ara yapılan "adam gibi kadın" betimlemesi bir miktran transfobi gibi geldi ama olsun.

gerçi türk medyası trans görünürlüğünü diğer öteki cinsel yönelim/kimliklere göre dhaa kolay kaldırabiliyor.
son zamanlarda gittiğim en iyi komedi filmi.
sinema yazarları derneği (siyad), 2017 yılı türkiye sineması ödüllerinde ayta sözeri “en iyi yardımcı kadın oyuncu”, demet evgar "en iyi kadın oyuncu", engin günaydın ise "en iyi erkek oyuncu" ödüllerine aday gösterilmişler.

https://asdi-lgbti.com/2018/01/12/ayta-s...
hala oynuyor mu sinemada acaba diye düşünüyorum gidip göremedim bi izleyeydim belki haftasonu izlerim.
off çok iyiydi bee kesinlikle diğer komedilere tercih edilesi çok iyi espriler de vardı ve lakin basit espriler de vardı. hepsi bir karma halinde salonda kahkaha atmayan kalmadı film boyunca bütün oyuncular hakkını vermişler yani bir komedi filmi nasıl yapılır işte bu şekilde yapılır.