aile arasında

gülse birsel'in çekimlerine başladığı yeni filmi. 2018 kış mevsiminde gösterime gireceği bekleniyor.
oyuncu kadrosu şöyle;

engin günaydın, demet evgar, erdal özyağcılar, devrim yakut, fatih artman, gülse birsel, derya karadaş, şevket çoruh, deniz hamzaoğlu, su kutlu, devin özgür çınar, ayta sözeri, ünal yeter ve arif erkin.

1 aralık'ta sinemalarda olacakmış. fragmanları;umarım güzel bir hasılat yapar. recep ivedik, cumali ceber gibi saçma sapan filmlerden daha çok hasılatı hakediyor.
gülse birsel yıllardır avrupa yakası ve yalan dünyada izlediğimiz orjinal karakterler gibi , yine yüzünüzde tebessüm bırakan karakterler yaratmış.hem senaryo hemde oyunculuklar iyi olunca sıkılmadan izlenecek yeryer güldüren eğlenceli bir film olmuş.
filmdeki en aklı başında insanın trans bir birey olması ve namuslu geçinenlerin gerçek yüzünü gösteren sürpriz finaliyle toplumun çarpık ahlak algısınada dikkat çekilmiş.bu yüzden filmi ayrıca sevdim.
trans karakter (bkz:ayta sözeri) çok iyi oynamış ve kendine hayran bırakıyor karakter olarak. türk sinemalarında , dizilerinde lgbti karakterlerin olması bizim için harika bir şey.

filmin ne yazık ki çok olumsuz bulduğum yönleri de var onları da yazayım. sürekli namusluluk ve adamlık vurgusu yapılması aşırı itici olmuş. sanki namuslu olmak gerekliymiş ve namussuzluk kötüymüş gibi. namus denen şey gerici topumun iğrenç dogmalarıdır.