akp'ye hırsız diyen kaçakçı kürt

ironi yapan kaçakçı kürttür heralde , bilemedim şimdi .
kaçakçı vergisiz mal nakliye eden adam.büyük hırsız ülkeyi soyan tüm kurumlarını yabancılara satandır.emlak kanunda ki değişikliği bilmeyen malları aydınlatmak gerekirse aksaray şu anda arapların,antalya ve fethiye ingiliz ve almanların.canım bunları kürt satmadı hükümetin sattı.senin dedelerinin kanla aldığı toprakları parayla sattı.
batman caddelerinde son model arabaların cirit atmasının sebebidir.
devlet sizden çalacağına siz devletten çalın(!), kendi malınızı çalacağınız(!)için gayet mantıklı. örtülü ödeneklerle paran ne idüğü belirsiz yavşaklara peşkeş çekiliyorsa, cihatçı çetecilere hibe ediliyorsa, gemiciklere yatırılıyorsa; helal olsun dediğim kürttür. keşke herkes kürtler gibi olsa.

mesela bir alevi vergi vermesine rağmen ibadethanesi için hiçbir şekilde yardım alamıyorsa, elektrik-su gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa ibadethanesi için ama verdiği vergiden her türlü halt yeniliyorsa neden vergi ödesin ki? ödemesin ulan. niye yapmasın kaçakçılık? keşke yapsa.
adaletsizlik düzeltilmediği sürece, bütçe eşit olarak dağıtılmadığı sürece darısı herkesin başına diyorum. hakkınızı yedirmeyin, sizin olanı geri alın. içtiğin sigaranın parasının neredeyse yarısından fazlası devlete gidiyorsa, devletten de ne idüğü belirsizlere gidiyorsa kaçakçı kürt kardeşinden sigara almayı tercih etmek en mantıklısı olacaktır. en azından paranın yoksula gideceğinden haberdar olursunuz yani gerçek ihtiyaç sahiplerine.
kürtlere giden parayı "ihtiyaç sahiplerine" gittiğini sananların bulunduğu başlık. pkk'nın geliri kaçakçılık değil mi zaten? ben mi yanlış biliyorum?
hırsızlık ile kaçakçılık bir değildir.
hırsızlık, mülkiyeti ve tasarruf yetkisi bir başkasının hakkı olan bir geliri, malı veya değeri iç etmek, zimmetine geçirmektir. hak yemektir.
hele, kamusal gelirlerde hırsızlık, toplu tecavüz gibi, toplu hak tecavüzü niteliğindedir.

kaçakçılık ise, henüz toplanmamış veya elde edilmemiş bir geliri kaptırmamayı kapsar. kişisel geliri korumak için kullanılan yasa dışı yöntemlerdendir.
evet, kamuya aktarılabilecek bir parayı engellemeyi ifade edebilir, fakat, burada halkın boğazından keserek aktardığı emanet bir paraya göz dikmek yoktur. aksine, devletin el koymasına karşı çıkışı ifade eden bir dolambaçlı kaçış vardır.

dolayısıyla, devleti soyarak hırsızlık yapanın günahı ve aldığı ah ile kendi parasına devletin el koymasını engelleyenin günahı kıyaslanamaz bile! nitekim, kaçakçının bile kendi emeği karşılığında elde ettiği geliri varken, utanmaz bir hırsızın kazancında gasp edilmiş bir alın teri vardır!!
kürt=pkk zannedenlerin bulunduğu başlık.

beyaz kadın ticareti yaparken amenna...
uyuşturucu ticareti de dahil her türlü kaçakçılığı yaparken amenna,polisiyle askeriyle bu işe dahil olmuşken amenna...(ilahi pisinge ne amennası canım, onlar münferit! olay lütfen. çürük elma işte.)
ama insanın günlük 50 lira kazancı olunca " pekakaya gidiyor" olsun.

devletinin yaptığı kaçakçılıktan haberi olmayıp, günlüğü 50 liraya ölüm-kalım mücadelesi vererek yapılan kaçakçılığı terörüklüğe bağlayanların bulunduğu başlık.

kayıt dışı olarak milyon dolarlık petrolleri işid'ten alan kim ola ki? gariban kürt kaçakçısı mı?
hadi canım, sende...


he yevrum he. günlüğü 50 liraya katırla onca yolu tepip geleyim canım burnumda.askerlerle sorun çıkmasın diye getirdiğim kaçak sigaradan askere ikram edeyim, asker de kabul etsin bunu.
sonra ben terör destekçisi pek terörö kürt olayım.

karadeniz'de "beyaz kadın ticareti" yapılsın. silah kaçakçılığı yapılsın. mafyatik yapılanma a'dan z'ye.
sonra ama şimdi doğuda da bu kürtler de = pkk, yani yaptığı kaçakçılık ona destek veriyor olsun. bak bak, samimiyete bak.

oturduğu bir cafede içtiği çayların çoğu kaçak çaydır, söylenmekte sakınca görmez " aman canım bu kaçakçı kürtler de çok rerörö."

keçisinin otlayacağı arazi olmasın, dağlık arazileri olduğu gibi yakılmış olsun, meralık alan kalmasın. ekim yapacak alanı kalmasın, hayvancılık yapacak alanı kalmasın. geçimini sağlayacak tüm kaynaklar yok edilsin. olur da büyük şehre göç ederse " aman bu kürtler de pek sey, demografik yapımızı bozuyor" diye söylenilsin.yok kalırsa köyünde, yaptığı kaçakçılıktan " ama onlarda pekakaya destek" denilsin.

pkk nemalanıyor diye göz ardı mı edeceksin yoksulluk gerçeğini? insanların çaresiz kalışlarını göz ardı mi edeceksin?
suriyedeki savaş patlak vermeden önce, sınırdan akaryakıt kaçakçılığı yapılıyordu suriyede ucuz diye. irkçılığınız o algınız batsın. işin içine kürt girince, " kaçakçılıktan pkk nemalanıyor".
diğer kaçakçılıklar cici ama. ne de olsa içinde "kürt" yok değil mi?
roboski katliamında yaşamını yitirenlerin ailelerinin bir kısmı devletle bir şekilde ilişiği bulunan insanlardır koruculuk sistemi ile. bir kısmı koruculuk yapmıştır. operasyonlara katılmıştır. ki bu insanların isyan noktası bir yerde de bu olmuştur; o kadar operasyona katıldım, ekmeğimin derdindeyken bu bomba bana reva mıydı diye...

zaten yoksulluk gibi bir dert de yok, olduğu gibi paralar peğağaya. devletin yürüttüğü operasyonlara destek veren korucunun "ne pekakası ben devletle operasyona çıktım, çatışmada gözümü kaybettim. yoksulluğumdan yapıyorum kaçakçılığı" şeklindeki isyanını da görmezden gelelim çünkü kaçakçılık=pkk.
yoksulluk mu? oman tonrem, o da ne. lüküs villalarda yaşıyoz biz, mersedes niyetine de katıra biniyoz işte.

işte böyle beyim. şimdi ırkçı hezeyanlarını git başka yerde kus.

haram-zehir zikkim olayına gelecek olursak...
ihtiyaç sahibi kim varsa ve bundan nemalanıyorsa helali hoş olsun verdiğim vergiler.
aleviyim ben. benden aldığı vergilerle selefi propagandası yapanlara, kendi kimliğini dayatıp beni yok sayanlara, ibadethanemin temel ihtiyaçlarını karşılamayıp kendi resmi dini doğrultusunda hareket edenlere, kutsalıma "ucube" diyenlere haram zıkkım olsun asıl o vergiler. kestiği et yenmez diyip verdiğim vergileri yiyenlere haram zıkkım olsun o vergiler.

yoksa yoksul kürdüyle, öğrencisiyle( öğrenciler de kullanır kaçak elektriği) bir problemim yok benim.
sanırım 2 yada 3. sınıfta siyasi coğrafya araştırma ödevlerinden bi tanesi de kaçakçılık ile ilgiliydi. ırk oranı yanlış hatırlamıyorsam türkler %65 kürtler %30 diğer %5 idi. yada onlara yakın bir yüzde. aradan 4 yıl falan geçmiş hangi araştırma sitesinden aldığımı hatırlamıyorum ama belgeleyemediğim için bu varsayımı yok sayalım.

başlık kürtlere göre açıldığına göre birazda kendi bilgilerimizle değerlendirelim. sigara kaçakçılığı üzerinde durursam.
sigaranın hammaddesi * tütün en fazla ege bölgesinde * tarımı yapılır ve standart değeri yani diğer adıyla endüstri alanında verimi en yüksek tütündür diğer adı da izmir tütünüdür. bu verimi yüksek tütün daha çok hatta %80 ihracat edilir. amerika ve avrupaya ihraç edilir. geri kalan daha verimsiz tat, yanma oranı yüksek , nikotin değeri yüksek tütünler türkiyede satılır.
yani burada da anlaşılacağı üzere türkiyedeki sigaralar kötü tütünlerden üretilir ve sen bu kötü tütünleri ise 8 tl'den başlayan fiyatlarla satın alıyorsun. burası zaten yeterince saçma iken
hemen yan komşunda endüstriyel değeri daha yüksek sigaralar ise 2 yada 3 tl'ye alma imkanın var. türkiyeye kaçak yollarla getirildiğinde de en fazla 4 t'ye alma imkanın var
hadi biraz mantıklı hesaplarsak günde 1 paket sigara içen bir insan tekelden alırsa sigarasını ayda 240 tl ödemek zorunda
ama kaçak sigara kullan insan ise ayda 120 tl öder. asgari ücretle çalışan biri için 120 tl çok önemli bir para
peki burada sorun kimde sigaradan aldığı vergi oranı fazla olan ve tütünlerini dışarıya satıp ülkesinde tütün oranının dalgalanmasını sağlayan bir ülkede mi ? yoksa ekonomik girdi ve çıktılarını düşünen anadolu halkında mı ?
kaçak sigaraları daha çok izmir ankara ve istanbul gibi şehirlere getirilip satılıyor ve bunları yapanların içinde de türkler az buz değil *
örnekler daha da çoğaltabilir.
götünü yaya yaya cahilce yazıp çizebilirsin burada. bu da en fazla seni daha cahil gösterir.
kaçakçılık sadece elektirik sigara ve çay olarak aklına geliyorsa zaten sen hiç aydınlanma. koyun gibi kal orada

eğer farklı bi yorum yapılacaksa vatanseverlik taslayıp ülkesinin kendisini kazıklamasına ses çıkarmayan türk biraz daha mantıklı.
bunu diyen insanlar da sütten çıkma ak kaşık değil.
başlıkta kaçakçılıktan çok kürtlere yönelik zaten.

akp hala hırsızdır.
iki tarafta şu ülkeden gittikleri gün, güzel bir güne uyanacağız. iki grupta birbirinden beter. benim hırsızlığım iyi senin hırsızlığın kötü, sögörö çök pöhölö ödömlör nö yöpsönlör demek "çalıyorlar ama çalışıyorlar," bahanesinden farklı değil. neyse.
bir tanesinde yıllardır süren yoksulluğun, zor hayat şartlarının, iş hayatından dışlanmanın, kültürün ve eğitim eksikliğinin etkisi vardır. diğer tarafta zaten paradan pek bir şeyi bulunmayan insanlar daha fazla para isterler. ayrıca bireyin yaptığı "kaçakçılık" ve bir kurumun yaptığı "hırsızlık" aynı kefeye konulamaz, insanlar hata yapabilir ancak kurumlar (özellikle de siyasi olanlar) yapmamalıdır.