ara sıra gelen intihar etme isteği

ara sıraysa sorun yok yaşadığınıza işarettir,
devamlıysa problemdir yaşamadığınıza işarettir. *
eskiden çok sık gelirdi. lise hiç kolay geçmedi. ailevi sorunlar falan. sonra ölmeye hazır olmadığını anlıyorsun, istekten öteye geçmiyor. mücadele edin gençler. pes etmeyin. hiçbir şeyin son olmadığını hatırlayın. ne sonsuza kadar mutlu diye bir şey vardır ne de sonsuza kadar mutsuz. hayat akışkandır.
ara sıra ve eskiden o isteği getirenlere şimdi haykıracak yüz binlerin var senin! ne yalnızsın! ne yanlış! farklı değil! farkındasın!


örnek haykırış için;

arada bir çamaşır suyuna "seni içsem mi kız" diye bakışlar attırabilir, aman dikkat
uzun süredir aklıma gelmeyen istek idi.. geldiği iyi oldu.
insana uzak olsun dedirten istektir.yaşamak güzeldir.
sık gelir, ama bir şekilde geçer gider. canlıların en temel içgüdüsü olan "yaşamaya çalışmak", intiharı bastırır. yaşamınız güzel olduğu için değil de ölmekten korktuğunuz için intihar edemezsiniz. uyuyunca geçiyor. bok.
daraltıyor. ölümler, sahte mutluluklar. sonra esen rüzgardaki kir. din diyerek, siyaset diyerek fark diyerek dikte edilen kabul ettirilen her şey. boğazımı sıkıyor sıkıyor ve bırakmıyor. güvensizlik beni öldürüyor. her gün gelen intihar isteğimi törpüleyip kendisi beni güzelce öldürüyor.
bastırılması gereken istek. zombi virüsü kapmadıysanız çözüm hiçbir zaman intihar değildir.* modern tıp intihar isteğinin klinik olarak tedavi edilmesi gerektiğini söylüyor. depresif olmanız tedavi edilebilir. psikoz tedavi edilebilir. dikkat çekmek istiyor olabilirsiniz ve bu çok doğal ama bu şekilde yapılmamalı. ölmenin felsefi ve romantik bir tarafı yok. yaptığınız tüm hataları telafi edebilirsiniz ya da bunlarla yaşayabilirsiniz. bu tür kaygılar hayat kalitesini baya azaltıyor, kendi başınıza atlatabiliyorsanız belki tamam ama bir noktadan sonra yorulacaksınız, o yüzden yardım almanız gerekiyor. lütfen yardım alın.
denemeyecek- hala yaşamak isteyecek- kadar cesur olunduğunu gösterir.
demokrasiye yapılan her ufak atıfta, saldırıda, saldırıda daha da sık, daha da kısa gelmeye başladı. çünkü istemiyor insan korktuğunu yaşamayı, içten korkuyorum, zaten şu anki durumla bile baskı altındaysak, ölüyorsak. karanlık çöktüğünde, irticacılar emelini gerçekleştirdiğinde ne olacak bize diye.
intihar ederek ölmek, sanıldığından zordur. uyku hapları, kişiyi öldürmez. zehirli gaz ile ölmek zordur, ölürken de ayık olursunuz. en acısızı kendini asmak galiba, ama onda da yanlış bir şey yaptığınızda çok acı çekermişsiniz. ya da intihar etmeyi düşünenleri korkutmak için öyle söylüyorlar, bilmiyorum. baldıran otu, datura cinsi, amanita phalloides gibi türleri yiyerek zehirlenmeyi düşünmüştüm, onlarda da çok acı çekiliyormuş. örneğin baldıran otu yendiğinde ölüm nedeni, nefes alamama oluyor. yüksek bir yerden atlayamıyorum, yükseklik korkum var.

tanım: büyük ihtimalle, korktuğu için intihar edemiyordur. o nedenle intihar düşüncesi bir süre sonra gider, geri gelmek üzere.
intihar değil de yok olmak. bi kapı açılsa, ordan geçsem ve o kapıdan geçince bu dünyaya hiç gelmemiş gibi kimse beni tanımamış sevmemiş, nefret etmemiş gibi devam etse herkes.