armut

ıssız adam filminin son sahnesindeki sarılmanın aynısını yaşadık resmen. tek farkı atlas pasajı yerine heybeliada'da olmamızdı. hatta ismim bile uyuyor. kendisine tek bir sözüm var. karda donmak üzeresin, uyumak tatlı geliyor ama öldüğünün farkında değilsin.*
efendim kendisi çok şahane ve cok da şahane bir insan. üstelik de çok şahane. zira akşam yemeğinde bana patateslerini verdi.

biraz da tez canli ve is bitirici biri. düğün nişan sünnet organizasyonu konusunda sıkıntı yaşıyorsanız tek geçerim.
heybeliada zirvesi ile tanıdığım inanılmaz güzel sıcak biri.beni ilk defa gormesine rağmen o sıcak sarılmasını hic unutamayacağım.bir daha biraraya gelip sohbet etmekten keyif alacağım tatlı insan.küçük yavrularını çok ama çok sevdim.
gelemedi galiba diye üzülüyorken kocaman gülümsemesini görmek ilaç gibi gelmiştir. bu yazarın enerjisi o kadar muazzam ki bir anda modunuzu yükseltip sıkıntılarınızı rahatlatabilecek on kaplan gücünde. fotoğraflarından ilk günlerine kadar bildiğimiz bebekleri ise maşalla kocaman oldular, büyük oğlan ele avuca sığmıyor, ufakliksa gölge bulduğu yere sığınıyor, annesine sarılınca ikisi de kıskanıyor*. modum yerin dibindeyken desteğini hiç esirgememiş bu yazar, adada da iki taş bi baş yine bana güç vermiştir. kıymetlidir
sımsıkı sarılışı ile içtenliğinden hep emin oldum. seviliyorsun tatlı kız. hep mutlu kal.
hayvan sevgisi üzerine yazdığı koşulsuz sevgi yazısı;

http://homojen.ayisozluk.com/armut-yazdi-kosulsuz-sevgi/
hem güçlü hem guzel, hem başarılı bir işkadını hem de titiz bir ev hanımı o. gittim, gördüm, olay yerinde inceledim. llsdd ile beraber bana muazzam ev sahipliği yaptılar. * cok yoruluyorlar cok koşturuyorlar* imkanım olsa bir degil iki jenya göndermek istiyorum onlara. *

gece olunca bebekleri kucağımıza alıp ruhlarımızı açmak, uykulardan feragat etmek ve armut'un elinin değdiği her yiyeceği leziz hale getirmesi sayesinde aldığımız kaloriler o kadar iyi geldi ki. cok başarılı cok mutlu olacak o. isteme değil doğrudan hissediyorum bunu.
bu kadın benim için ne ifade ediyor bir türlü karar veremedim.
sevgilimmiş gibi geliyor, çünkü öpmelere, bakmalara doyamıyorum, hala güzelliğinden gözlerimi alamıyorum.
sevdalımmış gibi geliyor, çünkü hala bana ilk gün aşık olan kadını görüyorum.
annemmiş gibi geliyor, en ufacık öksürsem bir elinde tarhana çorbası diğer elinde ilaçlar saatlerce peşimden koşar.
çocuğummuş gibi geliyor, kocaman gözlerini açarak masum bakışlarıyla bana her istediğini yaptırabilir.
arkadaşımmış gibi geliyor, birlikte keyif alarak yapmadığımız şey yok gibi.
suç ortağımmış gibi geliyor, çünkü ne zaman bir bok yesek önce ikimizde birbirimizi suçlar, sonra ikimizde özür diler en son yine kahkahalar eşliğinde özürlerimizi geri alır yine birbirimizi suçlar sonra kahkaha nöbetimiz bitince aynı anda "bak şimdi" diye kurtulma senaryolarımızı sıralarız. (yine de genelde ben kurtarırım )
bir kere tam bir çete lideri kendisi, bütün huyları kızımıza da geçmiş. oğlanı parmağında oynatıyor, anası da beni.
başkalarına göre saçma sapan eleştirileri dikkate aldığımız bir ilişkimiz yok bizim, ufak hesaplar, nereden nemalanırız çabalarımız yok. 2 çocuğumuz, bir gıybet köşeli evimiz ve kendi yağımızda kavrulduğumuz bir şirketimiz var. birbirimizden hiç sıkılmadık, bu kadın kitaplarda vadedilen cennet tasfirinin tam karşılığı, hangi mümin cennetten sıkılabilir ki? hangi mümin cennetteki komşularına "ulan ne eğlendik ha dur biraz az eğlenelim" der ? biz demiyoruz işte, demeyi de düşünmüyoruz.
bunları sabahın köründe, sevgilim yanımda uyurken neden mi yazdım?
aşık olunca anlarsın.
"yazın terlemeyi önlemek için faydalı ipuçları" adlı köşe yazısı için;

http://homojen.ayisozluk.com/armut-yazdi-yazin-terlemeyi-onlemek-icin-faydali-ipuclari/
kendisinin 4 yıllık uzatmalı sevgilisi olarak hiç ev mantısını yemediğim, genelde markette "aşkıııım supertaze'nin mantısından alalım mı?" sorusuna maruz kaldığımdır. şaka bir yana öyle güzel yapar ki içine kattığı sevgisini en kral restaurantlara değişmem. şu aralar bana kafayı taktı, ki kendisi kafayı taktığı zaman o haftamı sikertmeden geçirtmez. öyle çok aşığım ki bazen koca bir topluluğun içinde 4 yıldır sana olan aşkım zerre azalmadı lan allahsızın kızı, büyü mü yaptın ne bok yediysen demek istiyorum. bazen elinden tutup uzay boşluğuna yerleşmek istiyorum, bazen çıkamadığım yörüngesinde sonsuzluğa kavuşmak bazende sabah kalktığında sarılsın diye geceleri ortadan kaldırmak istiyorum.
  • /
  • 5