armut

bu kadın benim için ne ifade ediyor bir türlü karar veremedim.
sevgilimmiş gibi geliyor, çünkü öpmelere, bakmalara doyamıyorum, hala güzelliğinden gözlerimi alamıyorum.
sevdalımmış gibi geliyor, çünkü hala bana ilk gün aşık olan kadını görüyorum.
annemmiş gibi geliyor, en ufacık öksürsem bir elinde tarhana çorbası diğer elinde ilaçlar saatlerce peşimden koşar.
çocuğummuş gibi geliyor, kocaman gözlerini açarak masum bakışlarıyla bana her istediğini yaptırabilir.
arkadaşımmış gibi geliyor, birlikte keyif alarak yapmadığımız şey yok gibi.
suç ortağımmış gibi geliyor, çünkü ne zaman bir bok yesek önce ikimizde birbirimizi suçlar, sonra ikimizde özür diler en son yine kahkahalar eşliğinde özürlerimizi geri alır yine birbirimizi suçlar sonra kahkaha nöbetimiz bitince aynı anda "bak şimdi" diye kurtulma senaryolarımızı sıralarız. (yine de genelde ben kurtarırım )
bir kere tam bir çete lideri kendisi, bütün huyları kızımıza da geçmiş. oğlanı parmağında oynatıyor, anası da beni.
başkalarına göre saçma sapan eleştirileri dikkate aldığımız bir ilişkimiz yok bizim, ufak hesaplar, nereden nemalanırız çabalarımız yok. 2 çocuğumuz, bir gıybet köşeli evimiz ve kendi yağımızda kavrulduğumuz bir şirketimiz var. birbirimizden hiç sıkılmadık, bu kadın kitaplarda vadedilen cennet tasfirinin tam karşılığı, hangi mümin cennetten sıkılabilir ki? hangi mümin cennetteki komşularına "ulan ne eğlendik ha dur biraz az eğlenelim" der ? biz demiyoruz işte, demeyi de düşünmüyoruz.
bunları sabahın köründe, sevgilim yanımda uyurken neden mi yazdım?
aşık olunca anlarsın.
"yazın terlemeyi önlemek için faydalı ipuçları" adlı köşe yazısı için;

http://homojen.ayisozluk.com/armut-yazdi-yazin-terlemeyi-onlemek-icin-faydali-ipuclari/
kendisinin 4 yıllık uzatmalı sevgilisi olarak hiç ev mantısını yemediğim, genelde markette "aşkıııım supertaze'nin mantısından alalım mı?" sorusuna maruz kaldığımdır. şaka bir yana öyle güzel yapar ki içine kattığı sevgisini en kral restaurantlara değişmem. şu aralar bana kafayı taktı, ki kendisi kafayı taktığı zaman o haftamı sikertmeden geçirtmez. öyle çok aşığım ki bazen koca bir topluluğun içinde 4 yıldır sana olan aşkım zerre azalmadı lan allahsızın kızı, büyü mü yaptın ne bok yediysen demek istiyorum. bazen elinden tutup uzay boşluğuna yerleşmek istiyorum, bazen çıkamadığım yörüngesinde sonsuzluğa kavuşmak bazende sabah kalktığında sarılsın diye geceleri ortadan kaldırmak istiyorum.
  • /
  • 5