aydın

yeni büyük şehirlerimizden. tarımın önde olduğu bir yerdir yaz ayları sultanhisar ve yenipazar civarında pek çok çilek seraları görmek mümkündür. tarihi olarak pekçok katmanı barındırır. doğa sporları olarak dağcılık ve traking gurupları fazladır * vede üniversitesi * gelişen ve sürekli büyüyen bir yapıya sahiptir * gelinip görülmesini bulvarda bir tur atılmasını şiddetle tavsiye ederim.
ülkemizdeki türleri -ya da en azından popüler olmuş olanları veya gözümüze aydın diye sokulanları- çift kişilik yatak üzerindeki sehpa örtüsü gibidirler, ne kadar çekersen çek hep bir tarafı açıkta bırakırlar.

medya, aydın kelimesini ve imajını bu sıfatı taşımayı hak edenler yerine popülist, varoş, milliyetçi, şurdan burdan derlediği kelimelerle süslü cümleler kuran sığ ötesi bünyelerle özdeşleştirdiği için "aydın" kelimesi bende oldukça negatif çağrışımlar yapıyor.
ege bölgesinin havası gibi insanları da sıcacık olan şehirdir. üniversiteyi okuduğum yıllarda kendimi oralı gibi hissetmeme sebep olan insanları, doğası ve yemekleriyle her zaman tekrar gitme hayalleri kurduğum şehirdir. didim ve kuşadasının dışında; nazilli*, atça*, yenipazar*ı da görmek lazımdır.
insanlık adına sorumluluğu olduğuna inanan ve bu doğrultuda hareket eden kişi.
ülkemizin ege bölgesindeki illerinden biridir.
ooooo la la, ooo la laaaa ile hayatımıza girdi ardından da uzaklara uçma kuşum, uçup da gitme yorulursun diyerek kuşum aydın ismiyle anılmaya başlamıştır. uzunca bir süre sabah ekranlarında yer işgal etmiş ve ortadan kaybolmuştur . en son tavşan kardeş videoları ile ortaya çıktı yine. ses ve şarkıları değil; ama kendisi hoştur yauu. sempatiktir, neşelidir,neşelendirir.