ayı sözlük röportaj

dergi düşüncesiyle yoğunlaştığımız şu günlerde aklıma gelen bir fikir. özellikle homofobi, eşcinsellik, açılma, kendimizi daha rahat ifade etme gibi konularda yüzümüzü göstermeden- ama beden dilinin görünmesi önemli diye düşünüyorum- yapılacak videolar güzel mesajlar verebilir. bu röportajı yapmaya da, mikrofona yanıt vermeye de talibim. bunları şimdiden yapmaya başlayıp dergi çıktıkça toplu olarak yayınlayabiliriz. zirvelerde buluştukça da çekimler yapılabilir.
bence ilk röportajlardan biri armut ile yapılmalı. sözlükteki yazarların tamamıyla da yapılmalı bence. bu röportajları buradan paylaşmalı, ayrıca dergiye de ekleyebiliriz.
yazarlar dışında tanınmış kişilerle de röportajlar yapılabilir, bir düşünüp bana, naringergedan'a, smöellycat'e dönüş yapabilirsiniz. örneğin ben bir kaç trans aktivist, twitter'dan ve facebooktan iletişimde olduğum tanınmış kişilere teklif götürmeyi planlıyorum. mutlaka sizlerinde hayatında tanınmış veya tanınmamış olsa da yaptığı ettiği işlerle ilgi görebilecek röportaj yapılabilecek birileri vardır diye düşünüyorum. kitap yazarları, şairler, oyuncular, yönetmenler, doktorlar, yaşam koçları, müzisyenler vs. vs. aklınıza ne gelirse.