ayı sözlük'te politika tartışmak

lgbt işlerinin tamamı son derece politik konular olduğu için kesinlikle olması gereken birşey, yoksa sadece onu siktim, bu taşmış, şu bana bi verse muhabbetlerinin döndüğü bir yer çok fena anlamsız olurdu. tabii bu elbette her lgbt kişinin politize olmasını gerektirmez.

öte yandan lgbt konuları dışındaki politika konularına da lgbt bakış açısıyla bakılması bu sözlüğü diğer ortamlardan ayıran unsur olur, burada da bazı yazarlardan böyle bakış açıları okumak keyifli bence. elbette herkesten aynı şeyi beklememin anlamı yok, ama sözlüğün bu çeşitliliği güzel bence.
her şeyin konuşulmaya açık olduğu bu platformda, sevgi saygı sınırlarını aşmadan tabi ki konuşulmasının doğal olduğu bir konudur. bu sözlüğün güzelliği lgbtlerin sadece belden aşağı değil belden üstü de düşünebildiklerini ortaya koyması ve farklı fikirlerle demokratik ve zenginleştirici bir platform sunmasıdır. bu yüzden seks, hayat, müzik, magazin, anket kadar politik mevzuların da bulunması puzzleın eksik parçasını tamamlar bu sözlükte.