ayı sözlük yazarlarının borçları

yaklaşık 700 tl kredi kartı borcu.
artık taksitle alışveriş olayına veda etmem veya azaltmam gerek.
708,57 lira kredi kartı borcum vardı, az önce ödenmesi gereken minimum tutar olan 213 lirayı ödedim. 495,57 lira borcum var artık. inşallah bir iki aya onu da ödeyip kredi kartımı çılgın gibi kullanmayacağım bir daha.
bin lira kadar kredi kartı borcu, 2300 lira da arkadaşlara aldığım cdlerin borçları var.
beni bu yaşa getiren aileme, eğitimime katkı sağlayan tüm öğretmenlerime, beni ölümün kıyısından alan doktorlarıma, pandemide canhıraş hizmet veren sağlık çalışanlarımıza, asayişimiz için türlü rezillikle uğraşan polisimize ve ailelerinden uzak vatan için nöbet tutan her bir askerimize vefa borcum var.
kimseye borcum yok. borç sevmem zaten.
ama kimin bana borcu var diye düşününce vergilerimle hiç hak etmedikleri kadar yüksek maaşlar alan, çoğu bir baltaya sap olamayıp torpille işe girmiş askerler ve polisler diyebilirim.

ne zamandan beri insanlara belirli bir ücret karşılığı üzerine düşen şeyleri yaptıkları için borcumuz var? kimse kimseye zorla bir iş yaptırmıyor. çok şükür kendimden başka kimseye bir borcum yok. kimsenin de bana bir borcu yok. benim hayatım benim hayatım. başkalarının hayatı başkalarının hayatı. bu kadar basit. ağlayarak mastürbasyon yapmaya gerek yok.
borcum yok birikimim var der kaçarım :d
mahalle marketçisi bayram abiye prezervatif ve kayganlaştırıcı borçlarım var. malum, bana ne kayganlaştırıcı ne prezervatif yetişiyor. bayram abi hetero olduğumu düşündüğü için “lan sen de ne taşaklı adammışsın!” tarzı iltifatlar ediyor. ama son zamanlarda sıkıntı yapmaya başladı. neymiş onun da siki ve taşağı varmış, arkadaşlarımdan birini ayarlamalıymışım. ödeme yöntemi olarak başka şeyler teklif edeceğim gibi. göbekli olsaydı çoktan etmiştim zaten de...
  • /
  • 2